Autor Wątek: Obudowa just speccy  (Przeczytany 1339 razy)

Filipmat11

  • ***
  • Wiadomości: 132
  • Miejsce pobytu:
    Ostrów wlkp
Obudowa just speccy
« dnia: 2021.01.28, 19:19:04 »
Koledzy gdzie znajdę współczesna obudowę do zx spectrum 48 potrzebna do just speccy ?

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: Obudowa just speccy
« Odpowiedź #1 dnia: 2021.01.28, 20:07:09 »
... na przykład tutaj - https://zxrenew.co.uk

Nie wiem jednak czy nie lepiej / łatwiej poszukać jakiegoś uszkodzonego gumiaka lub Plusa, przekładając tylko płytę (i odrobinę dopasowując obudowę).

Filipmat11

  • ***
  • Wiadomości: 132
  • Miejsce pobytu:
    Ostrów wlkp
Odp: Obudowa just speccy
« Odpowiedź #2 dnia: 2021.01.28, 20:52:41 »
Zliczając te funty to chyba tak.ale niema białego .a 128 śmiga aż miło dzięki jeszcze raz

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: Obudowa just speccy
« Odpowiedź #3 dnia: 2021.01.28, 20:58:11 »
Super - cieszę się, że dotarł nieuszkodzony :)

m0b

  • *****
  • Wiadomości: 801
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Obudowa just speccy
« Odpowiedź #4 dnia: 2021.01.29, 02:16:59 »
Zliczając te funty to chyba tak.ale niema białego .
Zobacz tutaj. Tylko trochę trzeba na to poczekać.

PS: Ja z promocji Retroradionics naprawdę nie mam żadnych korzyści ;)

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: Obudowa just speccy
« Odpowiedź #5 dnia: 2021.01.29, 02:29:53 »
ZXRenew to "zamiejscowy oddział" Retroradionics :) Jeżeli porównasz ofertę, to zobaczysz, że jest praktycznie taka sama...

Jego zaletą jest (było?) to, że Peter utrzymywał coś na kształt magazynu buforowego na wyspach i zamówienia zazwyczaj przychodziły znacznie szybciej i bez dodatkowych opłat. 

btw - myślę, że fraza "ale nie ma białego" - odnosiła się do pomysłu przerobienia oryginalnej obudowy (bo w ZXRenew białe obudowy są dostępne ;P )

m0b

  • *****
  • Wiadomości: 801
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Obudowa just speccy
« Odpowiedź #6 dnia: 2021.01.29, 02:42:44 »
Tak, zauważyłem. Mimo wszystko bardziej podobają mi się ceny w $ na stronie macierzystej, zwłaszcza, że są zazwyczaj niższe niż w £, nawet bez uwzględnienia różnicy w kursach :) Niestety na zakupiony towar trzeba poczekać, bo idzie z Chin. W sumie ciekaw jestem jak to będzie wyglądało za parę miesięcy - doliczą do tego cło, VAT, czy co tam jeszcze? Do zakupów z UK też już dochodzą jakieś dodatkowe opłaty?

PS: No i na ZXRenew jakoś nie widzę ciętych laserowo obudów dopasowanych np. do JustSpeccy.

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Obudowa just speccy
« Odpowiedź #7 dnia: 2021.01.29, 09:52:56 »
Peter ma od dłuższego czasu problem z utrzymywaniem stanu magazynowego z racji czasu dostaw od Djorde (retroradionics.co.uk), które idą z Chin. Ceny rzeczy z UK skoczyły do góry, bo przesyłki droższe (kiedyś byle co Peter wysyłał za bodajże 11GBP, teraz raczej drożej).
dużo sprzętu mało czasu.