Autor Wątek: Polskie programy na Sama  (Przeczytany 17337 razy)

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Polskie programy na Sama
« dnia: 2012.01.18, 10:54:20 »

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? ;-)

Warto je zebrać w jednym miejscu. opisać itp.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Polskie programy na Sama
« Odpowiedź #1 dnia: 2012.01.18, 11:35:08 »
The Lyra 3 (demo)
E-Tracker (util)

:)

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Polskie programy na Sama
« Odpowiedź #2 dnia: 2012.01.18, 11:40:07 »
Surprise (demo)
The Bulgulators (gra)
Ice Chicken (gra)

:)

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Polskie programy na Sama
« Odpowiedź #3 dnia: 2012.01.18, 11:47:20 »
Tak na szybko - w załączniku Surprise i The Lyra 3 jakby się komuś nie chciało szukać ;)

ETrackera wrzucałem już wcześniej (http://www.speccy.pl/forum/index.php/topic,215.msg2127.html#msg2127) - do kompletu zip z czterema dyskietkami modułów Ziutka.
« Ostatnia zmiana: 2012.01.18, 11:52:02 wysłana przez matofesi »

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Polskie programy na Sama
« Odpowiedź #4 dnia: 2012.01.18, 11:52:53 »
dzięki za pliki.
Jak tylko ruszy archiwum, to będę mieć prośbe o opisanie tych danych ;)

Sir David

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 391
  • Miejsce pobytu:
    Białystok
Odp: Polskie programy na Sama
« Odpowiedź #5 dnia: 2012.01.18, 12:10:26 »
Ice Chicken (gra)

O właśnie. Widziałem tylko demo, a pełnej gry pewnie już nawet się nie da kupić. Jest jeszcze jakiś sposób żeby ją mieć? Szczególnie podoba mi się tam jedna muzyka, której w demie chyba nie ma, a jest na tych dyskietkach z modułami Ziutka (znalazłem je gdzieś kilka lat temu). Używam jej zawsze testując nowe efekty, żeby wiedzieć jak się wyrabiają w czasie z grającą z muzyką.

A Snakemania i Craft to też chyba od ESI? Dodam, że klona Snakemanii o nazwie Mr Snake napisałem na pierwszym roku studiów na PC (jeszcze na 486), po czym stał się przebojem na moim roku. Parę lat później kumpel napisał to w javie na komórkę (w czasach pierwszych komórek z javą). Możesz zdradzić z jakiej gry na inne komputery pochodzi pomysł? Chyba gdzieś to widziałem na C64, ale tytułu za nic nie pamiętam i szukając jakiś czas temu nie znalazłem.

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Polskie programy na Sama
« Odpowiedź #6 dnia: 2012.01.18, 12:23:38 »
Ice Chickena Kaz kończył już po tym jak się rozeszliśmy. Nie mam i nie miałem właściwie żadnej wersji tej gry.

Snakemania i Craft to gry Kassofta. Owszem przez pewien czas był wymieniany jako członek ESI i napisał pod naszym szyldem parę rzeczy, ale tak na prawdę był w ESI krótko i z doskoku. A obie gry zrobił zanim zaczęliśmy współpracę i szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia czy to jego oryginalny pomysł czy gdzieś podpatrzony. Istotne, że obie gry były bardzo fajne i mocno wciągające (Snakemania bardziej ;)).

A co do programów to w załączniku jeszcze jedna rzecz (też kiedyś była w sieci) - wersja demo mojego e-maga o której wcześniej pisałem. Daje się obsługiwać z klawiatury, ale lepiej się używa jak ma podłączoną myszę :)

Sir David

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 391
  • Miejsce pobytu:
    Białystok
Odp: Polskie programy na Sama
« Odpowiedź #7 dnia: 2012.01.18, 13:47:53 »
To ja na początek wrzucę "swoje" demo - mod slideshow Astro 2. Swoje w cudzysłowie, bo zrobione jest na podstawie dema Edwina Blinka - Bunnik 2k. Zawarty jest tam dokładny opis, jak coś takiego zrobić, więc zrobiłem :) Kod i muzyka nie są moje, zdjęcia oczywiście też nie są moje autorskie ;) Ja tylko przekonwertowałem ogólnodostępne zdjęcia na Sam-a własnym konwerterem i złożyłem wszystko w całość. To demo było nawiązaniem do słynnego zdjęcia "astro" z dyskietki od MGT, dołączonej do Sam-a. Pamiętam piorunujące wrażenie, gdy  je pierwszy raz na Sam-ie zobaczyłem. Odpalając demo na emulatorze lepiej wybrać jako źródło dźwięku EDDAC, uprzednio go włączając w ustawieniach emulatora.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Polskie programy na Sama
« Odpowiedź #8 dnia: 2012.01.18, 13:51:26 »
Super ze podrzucanie swoje prace!

Czy ktoś z Was chciałby napisać artykuł o tym jak odpalać te rzeczy na prawdziwym Samie oraz na emulatorze?
W przypadku emulatora skąd go ściągnąć, jak odpalić/skonfigurować i załadować program.
Do tego kilka screenshotów itp

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Polskie programy na Sama
« Odpowiedź #9 dnia: 2012.01.18, 16:11:15 »
Czy ktoś z Was chciałby napisać artykuł o tym jak odpalać te rzeczy na prawdziwym Samie oraz na emulatorze?
W przypadku emulatora skąd go ściągnąć, jak odpalić/skonfigurować i załadować program.
Do tego kilka screenshotów itp
Jako, że SAM ma klawisze funkcyjne, odpowiednikiem ich na klawiaturze PC jest klawiatura numeryczna, np. boot dysku to Num9.
Emulator w załączniku, tylko ustawcie sobie konfigurację, plik cfg nie jest oryginalny (ustawiony do ścieżek na moim dysku, joysticka i monitora)
W trybie full screen wciśnięcie LAlt włącza menu, F12 to reset, Alt+F4 - exit.
Odpalanie plików - wystarczy rozszerzenie .dsk skojarzyć z plikiem .exe emulatora, po kliknięciu ładują się same.
« Ostatnia zmiana: 2012.01.18, 16:19:03 wysłana przez Abrimaal »
AY Music, ULA plus.

Sir David

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 391
  • Miejsce pobytu:
    Białystok
Odp: Polskie programy na Sama
« Odpowiedź #10 dnia: 2012.01.20, 08:10:40 »
To ja dorzucę dwa numery polskiego magazynu dyskowego Sam Magic. Oba kiedyś wrzuciłem na jedną dyskietkę i trochę skompresowałem, bo bardzo potrzebowałem wolnych dyskietek. Mogą być też trochę niekompletne. Gdyby ktoś miał inne numery, albo i te w stanie niezmienianym, to bardzo bym prosił o podzielenie się. Niedługo wrzucę wszystkie numery Sam Paper-a, ale również niektóre z nich mogą być zmodyfikowane i niekompletne.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Polskie programy na Sama
« Odpowiedź #11 dnia: 2012.01.20, 09:55:08 »
To ja dorzucę dwa numery polskiego magazynu dyskowego Sam Magic. Oba kiedyś wrzuciłem na jedną dyskietkę i trochę skompresowałem, bo bardzo potrzebowałem wolnych dyskietek. Mogą być też trochę niekompletne. Gdyby ktoś miał inne numery, albo i te w stanie niezmienianym, to bardzo bym prosił o podzielenie się. Niedługo wrzucę wszystkie numery Sam Paper-a, ale również niektóre z nich mogą być zmodyfikowane i niekompletne.

Wow, nawet nie wiedziałem, że coś takiego istniało.
Kto te magi wydawał?

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Polskie programy na Sama
« Odpowiedź #12 dnia: 2012.01.20, 10:07:18 »
To ja dorzucę dwa numery polskiego magazynu dyskowego Sam Magic. Oba kiedyś wrzuciłem na jedną dyskietkę i trochę skompresowałem, bo bardzo potrzebowałem wolnych dyskietek. Mogą być też trochę niekompletne.

Niestety tak. Pisze: "Sorry, zabrakło miejsca".

Sir David

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 391
  • Miejsce pobytu:
    Białystok
Odp: Polskie programy na Sama
« Odpowiedź #13 dnia: 2012.01.20, 13:24:17 »
Niestety tak. Pisze: "Sorry, zabrakło miejsca".

To "sorry" było w oryginale. Magic-a o ile pamiętam wydawał ktoś z Koszalina.
« Ostatnia zmiana: 2012.01.20, 13:28:30 wysłana przez kky »

Sir David

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 391
  • Miejsce pobytu:
    Białystok
Odp: Polskie programy na Sama
« Odpowiedź #14 dnia: 2012.01.28, 17:23:11 »
Dorzucam swoje demo sprzed kilku lat. Wcześniej nie było go za bardzo gdzie wrzucić, więc tak czekało lekko niedokończone. W dalszym ciągu kod jest miejscami niezoptymalizowany i pozostało trochę nadmiarowego śmiecia, ale nie chce mi się już do niego wracać. Puszczam jakie jest, na Sam-a oprogramowania nigdy za wiele ;)