ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

Bajtek 9/1986 v0.8 - redux

<< < (6/7) > >>

ZbyniuR:
Pojawił się kolejny Redux, tym razem Komputer 3-86. :)


https://www.t2e.pl/Reduksy/reduksy-okazjonalne/komputer-31986-v.-0.5.18998,449

ZbyniuR:
Jest nowy redux Bajtek 3-87. :)
https://www.t2e.pl/Reduksy/bajtek-redux/bajtek-31987.20828,435

ZbyniuR:
Minęło ponad 2 lata, i teraz już jest 7 numerów Bajtka z roku '87 zreduksowanych.
A z Komputerów są już pierwsze 3 i 5ty z roku '86 oraz oba specjalne.
https://www.t2e.pl/Reduksy

Może już kiedyś o tym pisałem ale jednym z elementów jakie sprawiły że stałem sie kiedyś posiadaczem Amstrada 6128 był obszerny artykuł w Komputerze 2/86, w tym i największe w polskiej prasie zdjęcie tego komputera od którego nie mogłem oczu oderwać. I od dawna próbowałem znaleźć je w necie w lepszej jakości. I jakiś czas temu udało mi się znaleźć tą tęczową obwódkę we francuskiej reklamie, owszem z lepszymi kolorami ale niestety w mało szałowej rozdziałce, a co jeszcze gorsze z innym obrazkiem na ekranie. Podobną tęczę znalazłem w nowo-zelandzkiej reklamie, w lepszej rozdzialce ale z napisami na tęczy, i ze zielonym monitorem z kolorowym obrazkiem z jakiejś gry na nim. Ech. :(

Postanowiłem że skoro go nigdzie nie ma to trzeba ten inspirujący mnie obrazek wypikselować samodzielnie. Długo to odkładałem zniechęcony ilością pikselków ale w końcu to zrobiłem i nieco go podkręciłem. :)  Ten dumny napis głosi że ten komputer:

Jest kolorowy!  Jest poważny!  Jest wszechstronny! :)

Dla porównania wklejam obraz z Reduksa, oraz moją wersję. Nie śmiejcie sie czasem dłubię w 8bitowych pikselkach ale nie znam sie na programach do obróbki zdjęć. Monitor i tęcza jest z tej francuskiej reklamy, klawiatura z nieco większą rozdziałką z tej nowo-zelandzkiej, a obrazek mój.
Ciekawe jak to wyszło w tym nowo wydanym egzemplarzu przez Retronics. Dajcie znać jeśli to widzieliście. I kto zgadnie jaka gierka mnie inspirowała do prawego miniekraniku. ;)

paroos:
Twoja wersja najlepsza:D
Koronkowa robota :)

damik:

--- Cytat: ZbyniuR w 2023.01.20, 05:48:48 ---Dajcie znać jeśli to widzieliście. I kto zgadnie jaka gierka mnie inspirowała do prawego miniekraniku. ;)

--- Koniec cytatu ---

Stawiam na "Owocowego Franciszka"  :P

Czyli nielicencjonowanego klona gry Mr Do!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej