ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

Bajtek 9/1986 v0.8 - redux

<< < (2/7) > >>

ZbyniuR:
Albo wyszukiwarka na forum jest skopana albo nie było informacji o pojawianiu się kolejnych Reduxów.

A z tych których jeszcze nie miałem pojawiły się aż 2:
Komputer 2-1986 - z obszernym tekstem o Amstradach. (są błędy opisu przełączania RAMdysku). ;)
Komputer wydanie specjalne z 1987 - "44 gry na Atari"



A w przygotowaniu:
Bajtek 1-1987.- z testem Timexa i pierwszą wzmianką o cudzie Amigi.
Commodore & Amiga - 1-1992  pierwsze wydanie tego pisma. :)



Oczywiście cały rocznik Bajtka z 1986 też już jest, a nie tak jak na tym wątku. :)
https://www.t2e.pl/Reduksy

KWF:
Super, oby tak dalej :) Ech, a mialem wszystkie Bajtki na papierze. Czytalem je od pierszego numeru od deski do deski, czekajac na nowy numer co miesiac. Przeprowadzki, zakrety zycia i wyladowaly na makulaturze jakies 10 lat temu.

Tygrys:
A o tym, jak powstają reduksy, ile pracy trzeba w nie włozyć oraz jakie trudności pokonać, można było posłuchać podczas speccy.pl party 2018.1.

galaxian:
Reduxy są super :)
Tyle że czasem zbyt wiele wprowadzanych jest w nich zmian w stosunku do oryginału.
Np. wymiana grafik na inne to swojego rodzaju profanacja. Lepiej aby coś było nawet gorszej jakości, ale oryginalne.
Moim zdaniem podstawą powinno być zbliżenie się jak najbardziej do wydania oryginalnego.
Plus oczywiście poprawa błędów (w tekście i w listingach), poprawa jakości i czytelności (kolory, nasycenie, kontrast).
Ale zmiana układu strony, używanie innej czcionki, czy wstawianie czegoś, czego nie było w oryginalnych wydaniu, to zbyt wiele.
Oczywiście to moje zdanie, możecie uważać inaczej :)

ZbyniuR:
Dla mnie największym plusem Reduksów jest to że można z nich kopiować teksty, a potem albo cytować, albo posłuchać lektorem, albo listingi wstawić do emulatora. I to je super. :)  Jak ktoś się kiedyś męczył z poprawianiem OCR to rozumie o czym mówię.

A na obrazki takie czy inne patrzy się tak samo. Wg. mnie można by sobie odpuścić mało ciekawe artykuły czy też ogłoszenia które i tak już dawno nie są aktualne, żeby skrócić czas opracowywania kolejnych numerów.

A poprawki to szczerze oprócz literówek i ortografów to nie kojarzę innych poprawek, choć parę próbowałem przemycić, bo raziło mnie jakie głupoty pisano. Ale się nie udało i wszystkie nadal są jakie były.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej