Komputery z Z80 > AMSTRAD

CPC SYMBiFACE II

(1/2) > >>

zaxon:
Fajna rzecz, mozna to od kogos kupic??

ZbyniuR:
http://www.symbos.de/sf2.htm

Jeśli nie od nich to tylko z ogłoszenia. 
Wydaje mi się że takich rzeczy nie kupują ci co im się znudzi by sprzedać, a jak już to znajomemu odstąpią. Choć może się mylę. ;)

zaxon:
Wyglada na to ze od 2 lat tego nikt nie robi , na tej stronie tez zadnego kontaktu nie widze zeby zapytac. Schematow itp tez nie ma bo bym sobie zrobil po prostu ;)

ZbyniuR:
Jeśli koniecznie chcesz jakiś hardware do CPC dorobić to masz do wyboru do koloru:
http://www.cpcwiki.eu/index.php/DIY
Praktycznie każda z rzeczy z których SF2 się składa jest tu opisana, czyli ROMy, RAMy, IDE do CPC (nawiasem mówiąc SF1 to był właśnie taki interfejs) , zegar czasu rzeczywistego, myszka PC jako AMX, yyyy eeee i to chyba wszystko. :)

Cóż przestało się sprzedawać to przestali robić nowe. Jak na mój gust to jest w tym za dużo drogich a zbędnych i mało przydatnych bebechów, nie dziwię się że się nie upowszechniło.

Mi się raczej marzy prosty, tani i malutki czytnik SD jako twardziel. Taki wielkości pudełeczka od zapałek. Do Atarek i Comodek takich rzeczy jest zatrzęsienie, (np.SD2IEC-C64) jak to widzę to mnie zazdrość zżera. Do ZX też widziałem w necie ale raczej pojedyncze egzemplarze, a nie seryjnie robione tak jak ukochane przez nich Divide. A do CPC dopiero ludzie gdybają na forach że przydałoby się takie coś. W środku jest tylko kilka malutkich kilka-nóżkowych scalaczków, a nie wielkich klocków z dziesiątkami nóżek jak w latach 90ych. Myślę że szybki czytnik ma transfer porównywalny do ramdysku a pojemność liczy się w gigabajtach a nie w setkach kilobajtów. A konstrukcyjnie jest to dużo prostsze niż IDE lub HxC. To ostatnie prócz ceny (która jest wynikiem złożoności konstrukcji) ma jeszcze dwie wady: jest tak wolne jak stacja i nadal jesteś ograniczony pojemnością wirtualnej dyskietki. Do tego potrzeba troszkę ROMu by komp widział taki czytnik i mógł wędrować po katalogach. Powinno się zmieścić w 16KB, a więcej ROMów nie trzeba bo wszelki soft się błyskawicznie wczytuje i nie potrzeba w tym celu podrażać i komplikować przystawki. Podobnie z RAMem, te 64KB ramdysku jak w modelu 6128 styka, masa tego lepszego softu tego używa, a jeśli do czegoś potrzeba więcej to równie dobrze może to zastąpić szybki nośnik. Do tego jeszcze proste i użyteczne Reset i Pauza:
http://www.ebay.co.uk/itm/AMSTRAD-CPC-CPC-PLUS-464-664-6128-PAUSE-SWITCH-AND-RESET-BUTTON-ADAPTER-/111285016559
W przeciwieństwie do zegara czasu rzeczywistego, który jest potrzebny w 8bitowcu jak w koziej dupie trąba. :D
No i jeszcze dla pełni szczęścia mysz USB jako AMX z rolkami udającymi strzałki z klawiatury. Ja wiem że do CPC łatwo podłączyć mysz od Atarki, Amigi lub C64, ale to zwykle wiekowe konstrukcje z kulką i bez rolek, no i nie tak łatwo je dostać.

Nie jestem elektronikiem i mogę jedynie apelować i się modlić o powstanie takiej zabawki. ;)

Tymczasem w zachodnim światku CPC powszechne są stacje 3.5`z Paradosem i HxC, a w Niemczech IDE kompatybilne z interfejsem Vortex tyle że z CF-ką a nie HDD czy CD/DVD jak z dekadę czy dwie temu. Szkoda że tego nie ma w emulatorach. :(

Ostatnio też (czego nie rozumiem) jarają się przystawką CPC-Booster (to zestaw szybkich złącz szeregowych i równoległych, cyfrowych i analogowych) a płyta wielkości dysków 5`.

zaxon:
Niekoniecznie,
ZbyniuR, tu nie ma problemu z podlaczeniem chocby karty CF 1-2 czy 4  giga poprzez prosciutki interfejs , problem to jest z  softem ktory to od strony Amstrada obsluzy bo ja nie napisze.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej