ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

Jak najszybciej "softowo" wczytywać gry np. .tap z PC/smartfona na ZX Spectrum?

<< < (2/6) > >>

misiek2:
Tu koleś ładuje Bomb Jack za pomocą OTLA https://www.youtube.com/watch?v=Xh0BG1bOlps
1. podejrzyj ustawienia
2. w filmiku ładuje się i uruchamia
3. jednakże u mnie nie wszystkie gry ładowały się z sukcesem, możliwe że to kwestia ustawień

tooloud:
Kabelek stereo-stereo miniJack?

amigancik:
1 kabelek stereo-stereo minijack
2 kabelek stereo-moni minijack

Czytałem różne wątki, wynika z nich że "to turbo" to raz działa u kogoś tak u kogoś nie, u kogoś część gier tylko.
Ja próbując różnych opcji, głośności wciąż nie mogę przez otla wgrać cokolwiek.
Czasem, rzadko, zdarzy się że program prawie wczytuje się do końca, ale się nie uruchamia lub resetuje się Spectrum.
W 95% przypadków wyskakują błędy tuż na początku...
Ktoś może opisać jak działa ten Adjust Audio w OTLA ? Pokazuje tam różne wartości liczbowe przy odtwarzaniu testowego dzwięku, ale jakie wartości są najbardziej prawidłowe ??

misiek2:
Sprawdź najpierw czy cokolwiek wgrywa się z normalną prędkością. Jeśli nie wgrywa się normalnie to nie pójdzie szybkie ładowanie w OTLA ... tak przypuszczam. Wbrew pozorom ładowanie z pc czy komórki to nie jest prosta sprawa. Przykładowo z obecnej komórki nic nie mogę wgrać, ale bez problemu wgrywałem poprzednią. Laptok też jakoś mizernie cichy sygnał zapodaje. Potrzebowałem wgrać rom do esxdos do JSP128 z taśmy i ... aby podbić db komórkę wpinałem do starego jamnika, a jamnika do JSP128 (było głośniej i dało radę). Zakładam, że gdybym kiedyś nie poskąpił na tzxduino to tym urządzeniem ładowałbym wszystko co popadnie tyle że w normalu.

amigancik:
Przy standardowej prędkości wczytuje się wszystko bez najmniejszych problemów ze 100% skutecznością...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej