Autor Wątek: Dwa tygodnie w Polsce...  (Przeczytany 5962 razy)

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Dwa tygodnie w Polsce...
« dnia: 2018.08.24, 21:06:14 »
W sumie nurtuje mnie tylko jedno pytanie.
Czy istnieje jakikolwiek 8mio bitowy procesor, ktorego nie mozna nabyc w postaci suplementu diety?
Poza tym wlasnie reklamowali lek na erekcje. Myslalem, ze ktos by moze probowal wyleczyc jej brak ale coz... To Polska Wlasnie...  :)

Piatek, piateczek, piatunio :)

rubikus

  • ****
  • Wiadomości: 282
Odp: Dwa tygodnie w Polsce...
« Odpowiedź #1 dnia: 2018.08.24, 21:38:00 »
Mój kolega z Niemiec (Grek z pochodzenia) jak był u mnie gościnnie 5 lat temu zadał mi ciekawe pytanie: " Marek , czy w Polsce wszyscy są tacy chorzy?. Przecież u was w telewizji lecą same leki".

martin381

  • *****
  • Wiadomości: 1213
  • Miejsce pobytu:
    JAROCIN
  • Gdzie jestem.....dokąd zmierzam....dokąd
Odp: Dwa tygodnie w Polsce...
« Odpowiedź #2 dnia: 2018.08.24, 23:29:37 »
Gdzieś kiedyś było  "Polska to dziwna kraj..." coś tam chyba dalej jeszcze ale nie pamiętam
Spectrusie  i akcesoria(rożne  , przechodnie , nie tylko komputerki) , miałem w rękach ISSUE 1 , Harlequin , poszukuję spektrusia którego zmajstrowałem 28 lat temu , AX81 , ZXUNO , ICOM IC7000  call sign SQ3PLR

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Dwa tygodnie w Polsce...
« Odpowiedź #3 dnia: 2018.08.25, 01:17:18 »
Pamiętam że jak się przeprowadziłem do Anglii to miałem wrażenie że w TV większość reklam to samochody albo wycieczki statkiem. I tak cały Boży dzień, na śniadanie obiad i kolację, ciągle tylko auta i wycieczki statkiem. :D
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Dwa tygodnie w Polsce...
« Odpowiedź #4 dnia: 2018.08.25, 07:38:48 »
I tak cały Boży dzień, na śniadanie obiad i kolację, ciągle tylko auta i wycieczki statkiem. :D

No i jeszcze zasponsruj cyganskie dziecko w afryce za dwa funty miesiecznie i koniecznie natychmiast juz dzisiaj biegnij sobie kupic nowa sofe z wiecznej wyprzedazy, ktora konczy sie juz jutro, zeby zrobic miejsce dla nastepnej.

W kazdym razie gdy wszedzie indziej na wszystko jest aplikacja w telefonie, to w Polsce na wszystko jest lek, lub suplement diety.

Normalnie chory kraj... :)

Phonex

  • *****
  • Wiadomości: 1260
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Dwa tygodnie w Polsce...
« Odpowiedź #5 dnia: 2018.08.25, 10:50:42 »
Gdzieś kiedyś było  "Polska to dziwna kraj..." coś tam chyba dalej jeszcze ale nie pamiętam

Ale mamy też sukcesy. Zremasterowany Kloss wygląda fantastycznie! Jakość jest nie-z-tej-ziemi :D

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Dwa tygodnie w Polsce...
« Odpowiedź #6 dnia: 2018.08.25, 11:14:20 »
Cytuj
To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

Dalthon

  • ****
  • Wiadomości: 428
  • Miejsce pobytu:
    TriCity
Odp: Dwa tygodnie w Polsce...
« Odpowiedź #7 dnia: 2018.08.26, 02:38:40 »
Poza tym wlasnie reklamowali lek na erekcje. Myslalem, ze ktos by moze probowal wyleczyc jej brak ale coz...
Heh, wiem jak się czujesz - ja od 4 lat nie mam telewizji, na urlopie który właśnie się skończył był telewizor... i mam(y) takie same odczucia :P
ZX Spectrum +2 Grey | Just Speccy 128 | ZX Spectrum Next | ZX-Uno 2MB |  Murmulator | Amstrad 6128 | MSX2 Philips VG-8235 | Commodore 64 | Commodore +4 | Atari 520 STF | Amiga 1200

Kacper

  • ***
  • Wiadomości: 140
  • Miejsce pobytu:
    Zielonka
  • i am Groot
Odp: Dwa tygodnie w Polsce...
« Odpowiedź #8 dnia: 2018.08.26, 08:54:38 »
Gdzieś kiedyś było  "Polska to dziwna kraj..." coś tam chyba dalej jeszcze ale nie pamiętam
Zulu Gula - Tadeusz Ross
można powiedzieć ze jego teksty z przed już ponad 20 lat są teraz bardzo na czasie  :D
https://youtu.be/CX5VyB4TTS8

klisiu

  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dwa tygodnie w Polsce...
« Odpowiedź #9 dnia: 2018.09.01, 20:30:35 »
Mój kolega z Niemiec (Grek z pochodzenia) jak był u mnie gościnnie 5 lat temu zadał mi ciekawe pytanie: " Marek , czy w Polsce wszyscy są tacy chorzy?. Przecież u was w telewizji lecą same leki".
Jesteśmy w europejskiej czołówce jeśli chodzi o zażywanie leków bez recepty(https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php?title=File:Self-reported_use_of_non-prescribed_medicines_by_sex,_2014_(%25).png) więc nic dziwnego, że jesteśmy łakomym kąskiem i koncerny farmaceutyczne ostro się u nas reklamują.

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: Dwa tygodnie w Polsce...
« Odpowiedź #10 dnia: 2018.09.01, 20:33:22 »
Tylko dlaczego od lat reklamy leków przeplatane są reklamami kredytów (chyba na leki) oraz wyrobów higieny osobistej dla kobiet?
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

Skinner

  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Miejsce pobytu:
    Wlkp PL
Odp: Dwa tygodnie w Polsce...
« Odpowiedź #11 dnia: 2018.09.01, 20:53:22 »
Trzy najbardziej podatne na reklamę grupy społeczne: ludzie pilnie potrzebujący gotówki, mniej lub bardziej chorzy i kobiety ;)
2x 48k+, +2, HQ48 (under construction)

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: Dwa tygodnie w Polsce...
« Odpowiedź #12 dnia: 2018.09.01, 20:56:57 »
Ogólnie, to ja dzisiejszych reklam nie rozumiem.
Może jestem za głupi ?
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

pgru

  • *****
  • Wiadomości: 638
Odp: Dwa tygodnie w Polsce...
« Odpowiedź #13 dnia: 2018.09.11, 20:43:42 »
Gdzieś kiedyś było  "Polska to dziwna kraj..." coś tam chyba dalej jeszcze ale nie pamiętam

Ale mamy też sukcesy. Zremasterowany Kloss wygląda fantastycznie! Jakość jest nie-z-tej-ziemi :D

W sumie może to dziwnie zabrzmi(przeczytajcie do końca) ale chyba sukcesem są zarobki w stosunku do cen mieszkań w stolicy.
Jeśli np. małżeństwo, pracujące bodajże na kasie w supermarkecie ma (na kredyt) mieszkanie w stolicy Polski, oraz samochód(nawet nieważne jaki i czy na kredyt, utrzymanie samochodu swoje kosztuje). Teoretycznie w Anglii/UK się więcej zarobi(ale może mnie poprawicie) - nie znam przypadku, żeby kasjer czy małżeństwo pracujące w supermarkecie, z Londynu miał w stolicy swojego kraju(Londynie) choćby mieszkanie na kredyt i samochód...

SAJ

  • *****
  • Wiadomości: 1484
  • Miejsce pobytu:
    Terra Prime
Odp: Dwa tygodnie w Polsce...
« Odpowiedź #14 dnia: 2018.09.11, 22:58:02 »
nie znam przypadku, żeby kasjer czy małżeństwo pracujące w supermarkecie, z Londynu miał w stolicy swojego kraju(Londynie) choćby mieszkanie na kredyt i samochód...

Juz jakis czas temu byl rozwiazany ten problem, gdzie w szpitalach braklo pielegniarek i w hotelach pokojowek, bo nie stac ich bylo na mieszkanie w Londynie z wyplaty. Ale to nie na ten watek.