ZX Spectrum > SOFTWARE

+3 nagrywanie dyskietek

<< < (2/10) > >>

chomik:
przekonałeś mnie teraz juz na max ;) . To teraz jak to zrobic? Mam goteka najnowszy soft ale gotek jest  do Amigi i Atari ST. Gotek jest zewn, ale bez problemu moge rozebrac i
pewnie tasma trzeba specjalna podlaczyc? Pytanie czy sie nada ten od Amigi, czy musi byc specjalny do Spectrum i jak to zrobić? Podlaczam jako A (specjalna tasma?) i kopiuje soft na B?

m0b:
Gotek z firmwarem np. FlashFloppy. Do FDD3000 podłączasz go zwykłą taśmą bez przeplotu.

chomik:
ok,  a co dalej? Jakis kopier wgrywam itp.?  Co na pendrive musi byc? Bo do amigi i atari st rozny soft (loader) byl na pendrivach.

chomik:
Sprawdziłem i taśma musi być chyba z adapterem lub różnymi złączami, bo oryginalna tasma FDD3000 ma końcówki do podłączenia do stacji na listwę taką wsuwaną w złącze na płytce, a gotek ma piny. Czy coś takiego jak na zdjęciu tylo bez "twista" może być? Rozumiem, że goteka podlączam jako A i z niego wgrywam program kopiujący, a pozniej soft który chce skopiować na dyskietkę 3",  a druga stacje do kopiowania podlaczam jako B ?

chomik:
Odświeże temat. Teraz bardziej chciałbym się skupić na nagrywaniu dyskietek 3" dla spectrum +3 i amstardzie. Kilka pytań i opcji:
 1.Najprościej i najtaniej (chyba) mając laptopa ze stacją 3,5" (nie mam PC) na nim nagrac program z pc, podlaczyc stacje 3,5" jako drugą do amstarda lub +3 i przegrywac miedzy stacjami. Pytanie jak podlaczyc stacje 3,5 jako druga do +3 lub amstrada.
2.Czy da sie podlaczyc łatwo stacje 3" do spectrum +2A i wtedy programem kopiujacym przegrywac z kasety na dyskietke. Da sie?
3.Czy jest mozliwy i jezeli tak to jak to zrobić manewr taki, ze wgrywamy z magnetofonu lub divmmc program do +3 i zgrywamy go na dyskietke?
4.Jak zgrac program na dyskietke w amstradzie lub +3 mając goteka?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej