ZX Spectrum > SOFTWARE

migracja danych z dyskietki 3' do peceta

<< < (3/4) > >>

Pyza^Illusion:
Hola, hola...
Ma też znaczenie, czy te "rzeczy" przeznaczone są dla współpracy z FDD3000 (gry "levelówki", specyficzne programy dla stacji etc.). Jeżeli nie, to możesz robić jak koledzy podpowiadali. Jeżeli jednak oprogramowanie wymaga podłączonej stacji FDD3000, to najlepiej po prostu zrobić obrazy .DSK. Ja nie używałem do tego CPCDiskXP, bo zwyczajnie mi to nie chciało działać. Potrzebny jest jednak jakiś stary PC, albo emulator napędu podpinany do FDD3000. Nie będę rozwijał teraz tematu, bo może tego nie potrzebujesz. Ja w 2 dni przerzuciłem ponad 100 dyskietek do formatu .DSK.

buzzugreg:
Idealną sytuacją byłoby żebym mógł przenieść daną jeden-do-jednego, bez jakichkolwiek konwersji.
Głównie zależy mi na plikach tekstowych
Możliwe że będą też gry i też levelówki. Jeśli takie tam będą, to będą już dostosowane do stacji, tzn "rozprutymi" loaderami po np Bill Gilbercie.

Uruchomię mój sprzęt to dokładnie opiszę procedurę migracji.
Tylko chwilę może to jeszcze potrwać, bo speccy po kilku minutach pracy zaczyna się podwieszać, tracić
obraz, przekłamywać klawiaturę ... :(
i nie da się pracować. A w wyniku obecnej sytuacji... chwilę jeszcze poczeka na naprawę...

Phonex:
Kopiowanie przerobionych dyskowych levelówek pod emulator jest jeszcze prostsze:

1) zapisać nazwę
2) ściągnąć z worldofspectrum.org :D
no chyba że nie ma, to poszukać gdzie indziej

m0b:
Odgrzebię trochę stary temat. Ja obrazy dyskietek FDD3000 zrobiłem używając Goteka. Podłączyłem go do FDD3000 jako napęd B i kopiowałem pliki na obraz podpięty w Goteku, ewentualnie SO-SO Copy robiłem kopię sektor po sektorze.
Mam jednak inne pytanie: co z dyskietkami z ZX Spectrum +3? Czy taka metoda, czyli wrzucenie do FDD3000 i sektor po sektorze na obraz w Goteku zadziała, czy muszę jednak mieć +3, albo podłączać stację do PC i tam kombinować?

trojacek:
Pod TOS to musiałbyś własny kopier napisać.
Pod CP/M istnieją rozmaite narzędzia dyskowe, ale niekoniecznie zadziałają w 100% z WD1770. Teoretycznie jest jakaś zgodność wszystkich starszych sterowników WD (i Intela), ale diabeł zawsze tkwi w szczegółach.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej