Autor Wątek: Siemanko!  (Przeczytany 3483 razy)

JParyska

  • *
  • Wiadomości: 2
  • Miejsce pobytu:
    Polska
Siemanko!
« dnia: 2022.06.30, 20:57:25 »
Witam
Mam na imię Jarek i pierwszym komputerem na którym grałem był ZX Spectrum 48K  ( na koloniach z komputerem gdzieś w Lubelskim ), pierwszym komputerem który miałem w domu też był "gumiak" ( pożyczony od brata ciotecznego ), ale pierwszy który miałem na własność to Atari 65XE, ale w XXI wieku naprawiłem to, teraz mam małe stadko "spektrusiów" ( ZX81, 48K, +3, Timex 2048) :)

Ogólnie interesuję się komputerami 8/16 bit z lat 80/90` Amiga/Atari/Commodore/ZX Spectrum/MSX/Apple/Next i co tam wpadnie w ręce.

Jestem też współautorem nowego joysticka Unithor do retro ( DB9/DE9 )  i nowych ( USB )  komputerów  dla którego właśnie odpaliliśmy kampanię na Kickstarterze.
Jak komuś brakuje dobrego joysticka to serdecznie zapraszam do wsparcia https://www.kickstarter.com/projects/uni-joy/unithor-a-brand-new-joystick-for-retro-computers

W zawiązku z tym projektem poszukuję posiadaczy z ZX Spectrum ze świętokrzyskiego ( najlepiej okolice Skarżyska-Kamiennej ) chętnych do testów kompatybilności naszego joysticka na mniej typowych maszynach ( starsze rewizje, nietypowe interfejsy, ZX Interface 2, nowe maszyny). Chcielibyśmy wypuścić produkt kompatybilny z jak największą ilościom komputerów, a temat joysticków chyba jest najbardziej pokręcony ze wszystkich platform

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Siemanko!
« Odpowiedź #1 dnia: 2022.07.01, 23:12:28 »
Chyba najbardziej pokręcone to są te co mają joye analogowe jak BBC Mikro, albo Apple, albo wysyłają dane szeregowo na którymś pinie jak Nes i Snes. Bo poprzekładanie kolejności pinów to pikuś. ;)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3185
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Odp: Siemanko!
« Odpowiedź #2 dnia: 2022.07.02, 18:32:49 »
Skarżysko-Kamienna to o ile dobrze pamiętam kolega Maryjan.
dużo sprzętu mało czasu.

andy

  • *****
  • Wiadomości: 1065
  • Miejsce pobytu:
    Kielce Wsch.
Odp: Siemanko!
« Odpowiedź #3 dnia: 2022.07.02, 19:13:17 »
Jakie mikrowyłączniki? Proszę o jakieś foto. No i też jestem dość blisko Skarżyska ;)
pzdr
a.
POKE 35899,0  ZX 81, ZX Spectrum +, +2, Harlequin, ZX Max 48 & 128, Spider 48, Chrome 128, TC 2048, divIDE, CPC 464