ZX Spectrum > RÓŻNOŚCI

Jeszcze hobby, czy już zbieractwo ?

<< < (2/4) > >>

paroos:
Patrząc na to realnie są w cenie, dopóki istnieje grupa, która ma sentyment do nich i tego co się z nimi wiąże.
A to kiedyś się skończy, ale jeszcze nie tak szybko, żeby się tym przejmować :)

Pomijam zainteresowanie jako eksponatem muzealnym, bo to już nie jest hobby i ciężko mówić o aktywności ;)

Znam np. osoby, które zbierają, przywracają do życia i generalnie fascynują się starymi patefonami.
Środowisko powoli im się kurczy, ale nadal działa ;)

trojacek:

--- Cytat: Maryjan w 2022.08.04, 14:11:44 ---Chyba, że potraktujemy to jako "dzieła sztuki" końcówki XX wieku :)
Klony ZX-a, jako wytwory postindustrialne, znajdą być może miejsce w muzeach lub galeriach historii ludzi, którym się jeszcze chciało.

--- Koniec cytatu ---

Albo będzie wojna nuklearna i będą to jedne z nielicznych działających komputerów. Wszelkie CMOS-y wykończy impuls EM.



--- Cytat: paroos w 2022.08.04, 14:42:53 ---Znam np. osoby, które zbierają, przywracają do życia i generalnie fascynują się starymi patefonami.
Środowisko powoli im się kurczy, ale nadal działa ;)

--- Koniec cytatu ---

No ale w ten sposób liczba patefonów w stosunku do liczby osób zainteresowanych sukcesywnie rośnie. Czyli ceny będą spadać.

Damianx:
tak było z maluchami ,nikt tego nie chciał ,a teraz droższe niż nowe auta.

Maryjan:
Ostatnio coraz bardziej nachodzi mnie ochota na odrestaurowanie starych gitar elektrycznych :)
Zacząłem od swoich :)

Może nawet zaczął bym je kolekcjonować, ale miejsca brak :(

damik:
Ja część moich zabawek trzymam w pracy, ale i tam zaczyna już powoli brakować miejsca  ::)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej