Autor Wątek: KAY Kempston + AY Interface na YT RS Elektronika  (Przeczytany 2593 razy)

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: KAY Kempston + AY Interface na YT RS Elektronika
« Odpowiedź #15 dnia: 2022.01.13, 20:12:03 »
@6:30, lewy dolny róg PCB ... "Pan Piotr"?

Ten "Pan Piotr" pewne w samym kicie też nie umieszcza infomracji o autorze lub skąd wziął plik, a do tego załącza schemat.

Kruszymy kopie o nic, przecież leżało w internecie to sobie wziąłem i sprzedają, a majbacha dostałem od bezdomnego.
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2048
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: KAY Kempston + AY Interface na YT RS Elektronika
« Odpowiedź #16 dnia: 2022.01.14, 08:43:24 »
W rogu płytki widoczne na filmie wielokrotnie jest "SKOTI 2018".

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: KAY Kempston + AY Interface na YT RS Elektronika
« Odpowiedź #17 dnia: 2022.01.14, 19:12:05 »
A to nie zauważyłem, przepraszam.
Tym bardziej była możliwość wspomnieć o autorze projektu.

Dla mnie ci wszyscy "yutuberzy" to banda dorobkiewiczów.
Tylko "lajki", "suby", "wyświetlenia","minetyzacja" a, nie przepraszam "monetyzacja" itd.
I żebranie na końcu filmów.
Żenujące.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Odp: KAY Kempston + AY Interface na YT RS Elektronika
« Odpowiedź #18 dnia: 2022.01.14, 19:22:50 »
Marudzicie. Pan Piotr w końcu przecież robi fajne kity i zabawki do ZX Spectrum a do tego je sprzedaje po całkiem przystępnych cenach .Więc nie szukajcie dziury w całym. Malkontenci... ;)
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: KAY Kempston + AY Interface na YT RS Elektronika
« Odpowiedź #19 dnia: 2022.01.14, 21:51:15 »
Dla mnie ci wszyscy "yutuberzy" to banda dorobkiewiczów.

Dokładnie. Zawsze tak uważałem.
Przypomina mi się, jak jeszcze w poprzednim tysiącleciu (:O) pracowałem w agencji PR, obsługując kilku klientów z branży IT. Przygotowując zaproszenia na konferencje prasowe skrupulatnie usuwałem z listy osoby, podające się za "dziennikarzy internetowych". Youtuberstwo nie było jeszcze rozwinięte do takiego poziomu patologii jak dzisiaj, ale były setki g..nianych stronek WWW o marginalnej docieralności i z reguły dość słabym poziomem merytorycznym (oczywiście muszę wspomnieć o znamienitych wyjątkach, co prawda nazwy zatarły się w pamięci, ale nazwiska nie).
Miałem w związku z tym kilka intensywnych dyskusji z szefostwem, ale jednak moje argumenty były dość przekonujące. Zwłaszcza w kontekście kosztów dotarcia informacji do jednego klienta, w przypadku mediów internetowych okazywały się zbyt wysokie. NO ale jeszcze nie było takiej youtubowej patologii, poza tym systemy zliczające unikalnych gości na stronach były niegodne zaufania.

... tak z ciekawości - ten mityczny "Pan Piotr" to ktoś z forum, czy po prostu hobbysta-handlarz?

Rany, a to nie Ty?
No dobra, żarcik tylko.
Z pewnością przegląda nasze forum, ale niekoniecznie bierze udział w tej dyskusji ;)

PABB

  • *****
  • Wiadomości: 1098
  • Miejsce pobytu:
    Bielsko-Biała
Odp: KAY Kempston + AY Interface na YT RS Elektronika
« Odpowiedź #20 dnia: 2022.01.14, 22:20:51 »
No tak - taki ""z-dupy-marketing" to przekleństwo naszych czasów. Zakładam, że tych, którzy w sieci mogą mieć realny wpływ na odbiór marki czy parametry sprzedaży jest jakiś ułamek promila. Cała reszta to nic nieznaczący szum...

Jeżeli "Pan Piotr" czyta forum, to niech się odezwie - chciałbym wiedzieć dlaczego tak katuje układy wbijając je do styropianu owiniętego folią aluminiową :P

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: KAY Kempston + AY Interface na YT RS Elektronika
« Odpowiedź #21 dnia: 2022.01.14, 22:47:02 »
Coś czuję, że raczej "Pan Piotr" się nie odezwie.
Do tego trzeba mieć odwagę cywilną i umieć przyznać się do swoich błędów.
Na to bym u w/w nie liczył. Zwłaszcza po sposobie jego działania.
Ot, następny, co chce dorobić sobie na retro.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

Bob Rumak

  • *
  • Wiadomości: 11
  • Miejsce pobytu:
    Okolice Opola
Odp: KAY Kempston + AY Interface na YT RS Elektronika
« Odpowiedź #22 dnia: 2022.01.15, 15:41:36 »
Dla mnie ci wszyscy "yutuberzy" to banda dorobkiewiczów.
Tylko "lajki", "suby", "wyświetlenia","minetyzacja" a, nie przepraszam "monetyzacja" itd.
I żebranie na końcu filmów.
Żenujące.

takie czasy i nie da się tego zmienić;
ja staram się szukać pozytywów zamiast pisać/mówić typowo-dziadkowe "za moich czasów to było lepiej"  :)

w tym morzu informacyjnego śmiecia jest też mnóstwo perełek - trzeba szukać i korzystać

tapy

  • ***
  • Wiadomości: 223
  • Z80 & CP/M
Odp: KAY Kempston + AY Interface na YT RS Elektronika
« Odpowiedź #23 dnia: 2022.06.04, 10:07:12 »
Jednak dało się zrobić film na YT o KAY, w którym autor projektu i jego praca została dostrzeżona. Niby nic, a jak to zmienia kontekst, w którym ten p. Piotr też się znalazł... Można? Można!
https://www.youtube.com/watch?v=RnogkCWX8ps

paroos

  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Miejsce pobytu:
    BB
Odp: KAY Kempston + AY Interface na YT RS Elektronika
« Odpowiedź #24 dnia: 2022.06.04, 11:12:48 »
Wyjaśnienie jest proste.
Liczy się oglądalność, "suby" i "łapki"
A merytoryczna zawartość to sprawa drugorzędną, szkoda czasu na risercz. Trzeba się cieszyć, że w ogóle jeszcze są twórcy, którzy przygotowują materiały na poziomie. Sam nie wiem jak to się jeszcze udaje :)
Z80 --> 48K, 48K+, 128K+2/+3, CPC 464/6128, C128D, Canon V-20, Panasonic FS-A1F, Sega SC-1000, NEC PC-6601/PC-8001/PC-8801mkII SR, Sharp MZ-700/MZ-2521, Sharp-X1C, Toshiba Pasopia 7, Sord M5 :)