Autor Wątek: idzie piła do szaraka czyli cięcie gięcie i upychanie kolanem w 128k +2  (Przeczytany 8269 razy)

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Panowie, ja mogę to zasilać cegłą od +2A czy +3. Zmiana gniazdka i temat z głowy - dwa napięcia do dyspozycji.
dużo sprzętu mało czasu.

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
a w temacie wycinki TEA2000 znalazłem taki projekcik w necie:

http://www.zxprojects.com/index.php/replacementtea2000sp128k/50-designreplacementtea2000
dużo sprzętu mało czasu.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6666
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
No fajne nawet. Ciekawa alternatywa dla TEA 2000. Może i to faktycznie mniejsze szumy i zakłócenia na obrazie daje.
To od razu wyjście S-Video można zamontować.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6846
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
No chyba jednak lepiej RGB używać...
A jak komuś padnie TEA2000, to wtedy faktycznie można się pobawić. Ale to stary projekt. Dziś chyba łatwiej dostać AD724, taki, jak w Harlequinach.

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
Hehe, projekt jako idea może fajny - ale jak patrzę na zdjęcie ekranu z pasami to mi się cisną trzy słowa - wszystkie brzydkie...

Dopóki TEA nie zdechnie chyba nie jest to warte grzechu, główna zabawa na ten moment to wywalenie radiatora i regulatora.
dużo sprzętu mało czasu.

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6846
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Autor projektu za grosz nie potrafi robić zdjęć ekranu po prostu.
Albo manipulując jakością próbował skłonić do wyboru jego rozwiązania ;)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4693
No,  a potem bedziesz chcial krystaliczny obraz z 30 letniego kompa na swoim TV.
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

tooloud

  • *****
  • Wiadomości: 3188
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mydłem go!
wpadł mi w ręce druki szarak, z dwóch uzupełniłem braki oryginalnego boxu (kasetki, kabelki, manual), poprzekładałem co ładniejsze części zewnętrzne :P do jednego i...
Trochę z innej "mańki"...
Ufff myślałem że tylko ja tak mam i że to jest jakaś dziwna choroba - to kompletowanie najlepszych elementów do zestawu :)
Ale widzę że jest nas Dwóch! Jakbyś poszukiwał czegokolwiek brakującego do skompletowania kompletu, to daj znać być może uda się załatwić ;)
Pozdro.
Boyo

Wybaczcie drobną wstawkę, ale właśnie 200 postów forumowych mi "stuknęło"!
Wirtualny browar dla każdego!  8)

może to ktoś z modów wydzielić do osobnego wątku - bo idea warta grzechu. Szukam manuala do 128k - tego 'introduction to 128k'. Bo drugi był zwykłą książką od plusaka a tych mam już kilka ponad stan.
dużo sprzętu mało czasu.

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6666
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Od wielu lat zabawy z ZX-ami, jeszcze nie spotkałem się z "padniętym" TEA2000.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

ZX Freeq

  • *****
  • Wiadomości: 1835
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Na tym ostatnim zdjęciu nie widać różnicy pomiędzy BLUE a BLUE z BRIGHT. Jakości też nie widać ;)
ZX80|ZX81+16kB+PandAY|ZX 48k/+/128k+/+2/+2A/+3/Vega/Next|QL+QIDE|JS128|Timex 2048+2040|UK2086|FDD3000+3.5''|AY|ZX HD|Divide2k11/2k14|DivMMC/PicoDivSD|BetaDisk 128|Opus|Masakrator FM|If 1/2/Microdrv|Multiface 1|+2A\B SDI-1|SJS 1/2|ZX Printer|TZXDuino|+3 HxC USB|ZXUno|Omni
Z88|A500/600|PC200|Ent128