ZX Spectrum > MUZYKA

Trackery / formaty / playery

<< < (3/8) > >>

Abrimaal:
Czy zna ktoś hiszpański? W załączniku player z gier Mojon Twins dla 128k wraz z danymi muzyki.
Próbuję znaleźć adresy uruchomienia i odtwarzania muzyki na przerwaniach. Przyjąłem, że adres startu to 49152, a play sprawdzałem po każdym RET i nic nie zagrał.

Tygrys:
Co to podesłałeś, to nie tylko player, ale również procedury do efektów i całej otoczki. Od $C0000 jest nie player a procedura inicjalizująca bufory pod rejestry i coś jeszcze.  Póki co, nie mam czasy na głębszą analizę. Jeżeli nikt sie nie zgłosi, odezwij się a spróbuję coś z tym zrobić.

Abrimaal:
Z całą pewnością nikt się nie zgłosi, kto znałby jednocześnie asm i hiszpański  :-[ Zauważyłem że procedur w pliku jest mnóstwo.
Teoretycznie najprościej skontaktować się z autorami, ja już próbowałem, bez odzewu.

RafalM:

--- Cytuj ---Z całą pewnością nikt się nie zgłosi, kto znałby jednocześnie asm i hiszpański
--- Koniec cytatu ---

Ale w czym problem? Naprawdę nie rozumiesz tekstów typu INICIA_EFECTO, REGISTROS DE FRECUENCIA czy LE DATOS DE LAS NOTAS? ;)

A w przypadku trudniejszych wyrażeń (jest ich mniejszość) jest Google Translate. Osobiście wiele razy przebijałem się przez hiszpańskie teksty z jego użyciem.

Abrimaal:
Tych inicia jest w nim tyle, że nawet w Basic nie znalazłem jeszcze właściwej kombinacji.
Pozostaje przestawiać kolejność, eliminować, może też niektóre procedury powinny również chodzić w pętli.
Możliwości jest naprawdę wiele i jeszcze żadna nie ruszyła.
Ostatni 49556 to procedura PLAY co ramkę.
Adres początkowy 49152 to także odtwarzanie na przerwaniach.
Jako wywołanie - init, najbardziej prawdopodobne wydaje się 49176 - init buffer i 49235 - init sound (inicia sonido)
AY włącza się, rejestry zmieniają sie, co słychać, ale nie jest to muzyka, tylko przypadkowe szumy i dźwięki.
Czegoś mu brakuje - załadowania do rejestrów początku danych muzyki?
To może być gdzieś w okolicy Carga cancion, cabecera, busca iniciar (ładowanie utworu, nagłówek, szukanie początku)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej