ZX Spectrum > HARDWARE

ZX Printer - pasek klinowy

(1/13) > >>

huan122:
Czy ktoś ma na sprzedaż albo wie, gdzie można kupić pasek klinowy do drukarki ZX Printer (leżak magazynowy, używany z demontażu itp.)? W mojej drukarce pasek rozsypał się ze starości.

KWF:
Odkopuję tę mumię, ponieważ trafiła się mi drukareczka z paskiem do wymiany. Czy ktoś z Was dorabiał samodzielnie pasek? Jak tak, to jaki pasek służył za zamiennik?

Wiem, że Djordje pracuje nad zamniennikem, ale być na jesieni i w cenie sprawnej drukarki :(

Maryjan:
Jest pomysł, żeby stosować pasek od magnetofonu (gumowy) w odpowiednich miejscach przytwierdzając do niego kawałkiem zszywacza biurowego te drukujące "sprężynki'. Gdzieś w sieci widziałem takie rozwiązanie i podobno działa (zdjęcia).

Jest też pomysł (tooloudtoowide) żeby pozostałości starego paska obkleić nowym - gumowym, odpowiednio szerszym (podłużnie), ale to tylko teoria.

Rzeznik:
Na takie coś właśnie trafiłem przypadkiem http://zxrenew.co.uk/shop.html#!/ZX-Printer-Belt-pre-order/p/83944853/category=0

KWF:
Dzięki, ale pisałem o tym parę postów wyżej. Prawie 15GBP + wysyłka za pasek, wysłka dopiero jesienią.

Obecnie bardziej mnie interesuje ULA do tego urządzenia, bo w jednej wyzionęła ducha.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej