Autor Wątek: ESXDOS i komendy z kropką  (Przeczytany 33578 razy)

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Odp: ESXDOS i komendy z kropką
« Odpowiedź #45 dnia: 2021.07.26, 11:25:47 »
Żółty na niebieskim można uzyskać bez dodatkowych układów. ;) Byłoby prawie jak Norton Commander pod DOS ;)

Ile zajmuje ten zarządca plików? Czy można z niego odpalać programy? Czy ogranicza w jakikolwiek sposób wielkość programów, które można uruchomić?
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: ESXDOS i komendy z kropką
« Odpowiedź #46 dnia: 2021.07.26, 12:57:37 »
Żółty na niebieskim można uzyskać bez dodatkowych układów. ;) Byłoby prawie jak Norton Commander pod DOS ;)

Myślę, że takie rzeczy można spokojnie zrobić w ramach konfiguracji programu. A jak nie, to jeden POKE wystarczy ;)

Cytuj
Ile zajmuje ten zarządca plików? Czy można z niego odpalać programy? Czy ogranicza w jakikolwiek sposób wielkość programów, które można uruchomić?

Główny plik wykonywalny ma w obecnej chwili 5,5 KB, ale struktury danych trzymane w pamięci mogą zajmować znacznie więcej (zależnie od liczby plików w folderze - bo trzeba je posortować). Takie rzeczy, jak viewer są ładowane jako zewnętrzny moduł i po ich zamknięciu "oddają" pamięć.

Programy będzie można oczywiście odpalać, bez żadnego limitu rozmiaru pamięci, bo wcześniej pamięć będzie całkowicie czyszczona. To nie pecet i z gier najczęściej się wychodzi resetem. Tak więc nie da się zainstalować rezydenta, który przetrwa reset, ale ponowne uruchomienie jest proste, bo to komenda z kropką. Można co najwyżej dodać sobie program do autostartu, by po resecie automagicznie "wracał"  (działa to tylko w nowszych wersjach ESXDOS).

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Odp: ESXDOS i komendy z kropką
« Odpowiedź #47 dnia: 2021.07.27, 10:07:23 »
Czy dla FDD 3/3000 będzie coś podobnego ?
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6831
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: ESXDOS i komendy z kropką
« Odpowiedź #48 dnia: 2021.10.28, 12:56:50 »
Czy dla FDD 3/3000 będzie coś podobnego ?

Taki jest plan, choć oczywiście nie da się zrobić wszystkich funkcjonalności 1:1.
A na razie to w ogóle wszystkie prace stanęły. Potrzebny kolejny lockdown ;)