Autor Wątek: Przerobione gry (trainery, mysz, ULA+ itp.)  (Przeczytany 75210 razy)

Gryzor

  • *****
  • Wiadomości: 2009
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Przerobione gry (trainery, mysz, ULA+ itp.)
« Odpowiedź #15 dnia: 2012.02.24, 22:39:31 »
Ja wzialem sie ostatnio za tr-dosa, ale co z tego wyjdzie trudno powiedziec.
Troche narzedzi jest na WoS:
http://www.worldofspectrum.org/trdos.html
Niestety, wiele programow omija bios i wtedy divide nic nie daje. Jedynie cos WD1793-podobnego jest rozwiazaniem.
Wiekszym problemem z divIDE, a raczej Fatware, jest to ze nie ma procedur zapisu. Przez to nie mozna nawet przerobic prostych aplikacji. Jest exsdos, ale z niezrozumialych mi powodow brak opisu dla programistow. Moze tak jakis nowy polski firmware ?  :)

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Przerobione gry (trainery, mysz, ULA+ itp.)
« Odpowiedź #16 dnia: 2012.02.24, 23:35:39 »
Efekt kolejnej pracowitej nocy - Flying Shark dla ULA+. Gra jest monochromatyczna, więc niby nic szczególnego,
dlatego macie wybór tła gry w dowolnym z 255 kolorów. Trainer i mysz już były gotowe, zrobił je Velesoft.
Istnieje jeszcze gra z profesjonalnie zrobionym cracktro, jednak mniej przydatna, gdyż nie oferuje wyboru sterowania myszą,
dlatego jej nie dołączałem.
AY Music, ULA plus.

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Przerobione gry (trainery, mysz, ULA+ itp.)
« Odpowiedź #17 dnia: 2012.02.27, 04:15:47 »
Rozkręcam się... na początku trainer miał wyglądać podobnie jak gra - napisy wystukiwane po literze z dźwiękiem,
jednak RAMTOP był tak niski, że podczas dopisywania kolejnych linii zaczynało brakować miejsca
i listing loadera niewiele ma wspólnego z "dobrymi" zasadami programowania, wprawdzie żadnych oszustw nie ma,
jednak musiałem łączyć linie, liczby zamieniać na NOT PI, VAL, CODE ... mało tego, dalej się nie mieścił.
Już chciałem desperacko przenieść BASIC w pamięć ekranu, jednak po usunięciu części definicji palety wreszcie upakowało się.

Gra jest dla 128k, posiada support dla ULA+ i trainer, a wcześniej ktoś genialny (może Fuxoft?) dodał muzykę na AY
Proszę sprawdźcie, czy chodzi na Waszym sprzęcie (emulowanym lub realnym)
Na 48 nie będzie muzyki, bo jest ładowana do dodatkowego banku pamięci
i program sprawdza - jeśli ma do czynienia z ZX48 to nie ładuje muzyki (inaczej by nadpisał ją na grę).
AY Music, ULA plus.

trawen

  • *
  • Wiadomości: 39
  • Miejsce pobytu:
    proszę uzupełnić/please update
Odp: Przerobione gry (trainery, mysz, ULA+ itp.)
« Odpowiedź #18 dnia: 2012.03.02, 23:30:30 »

wykonał gigantyczną pracę i zrobić Re-Cracki trainerów z wersji TD-DOS do tapów.

Link tutaj: http://retrospec.sgn.net/users/tomcat/TRD/TRDosReCracks.html

Liczba gier: 482 - мало.
Gry oszukiwać więcej niż 10000. Tak więc wszystkie prace jeszcze przed nami.
www.zxpress.ru •www.zxtunes.com

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Przerobione gry (trainery, mysz, ULA+ itp.)
« Odpowiedź #19 dnia: 2012.03.05, 00:05:17 »
Tym razem prezentuję większy kaliber - Savage (3 części wybierane z jednego menu).
Na ZX 128 w menu jest gigascreen, który jest moim pierwszym interlace, więc nie śmiać się.
To ma być tylko dodatek do przerobionej gry. Na ZX 48 gigascreen nie jest wykonywany, wyświetla się jeden statyczny obraz.
Dodany trainer i support dla ULA+. Zapraszam do joysticków.


AY Music, ULA plus.

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Przerobione gry (trainery, mysz, ULA+ itp.)
« Odpowiedź #20 dnia: 2012.03.05, 23:32:52 »
Od dziś oprócz tego forum, przerobione przeze mnie gry będą do ściągnięcia z tej strony:
http://www.abrimaal.pro-e.pl/zx/
AY Music, ULA plus.

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Przerobione gry (trainery, mysz, ULA+ itp.)
« Odpowiedź #21 dnia: 2012.03.07, 03:58:20 »
Dziś dodane na stronę
R-Type (ULA+ i trainer) sprawdzona do połowy level 4.
AY Music, ULA plus.

DDX

  • ***
  • Wiadomości: 185
  • Miejsce pobytu:
    proszę uzupełnić/please update
Odp: Przerobione gry (trainery, mysz, ULA+ itp.)
« Odpowiedź #22 dnia: 2012.03.11, 20:44:12 »
Tak generalnie, to chyba najbardziej przydatne bylyby takie "trainery", zeby programy, ktore maja jakies niestandardowe loadery (speed, kolorowe paski, cos tam rysowane w trakcie ladowania itp.) lub/i inne zabezpieczenia, zostaly przerobione do "przyjaznej" postaci:
1. BASIC--> CLEAR XXXXX, BORDER X, PAPER X, INK X itp., LOAD"" SCREEN$, LOAD"" CODE (ew. dalsze LOAD"" CODE) i w koncu RANDOMIZE USR XXXXX
2. obrazek
3. blok kodu
4. ew. kolejny(e) blok(i)
To znakomicie ulatwiloby dostosowanie tego typu programow do "szczegolnych" zastosowan, np. do przerobek na wersje dyskowe roznych systemow dyskowych stosowanych ze spectrumowatymi, ew. do innych przerobek (np. wstawienie na paczatku gry wyboru, czy ma byc normalna czy z wstawionymi poke'ami), do uruchaminia w emulatorach, divIDE itp. itd.

W pelni zdaje sobie sprawe, ze nie na to zadnego automata i ze trzeba wszystko za kazdym razem rozkminic na piechote, co wymaga sporego nakladu pracy, wiedzy i doswiadczenia, Sam kiedys kilka-kilkanascie takich przerobilem (ale to bylo ponad 20 lat trmu, od tamtego czasu 95% wyparowalo z glowy ;) ). Najbardziej utkwila mi w pamieci jedna gra, ktorej customowy loader zewnetrznie wyroznial sie w zasadzie tylko nietypowymi kolorami paskow podczas ladowania, a koniec koncow okazalo sie, ze blok kodu programu ladowany byl od gory do dolu (czyli od wyzszych adresow do nizszych). Zeby przerobic to na przyjazna postac trzeba bylo, poza tym co mniej wiecej zwykle, dodatkowo odwrocic ww blok (czyli ostatni bajt na pierwszy, przedostatni na drugi itd.). Jesli mnie pamiec nie myli, to ta gra to Road Race.
« Ostatnia zmiana: 2012.03.11, 20:48:58 wysłana przez DDX »
pozdrawiam
DDX

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Przerobione gry (trainery, mysz, ULA+ itp.)
« Odpowiedź #23 dnia: 2012.03.11, 23:28:26 »
Tak generalnie, to chyba najbardziej przydatne bylyby takie "trainery", zeby programy, ktore maja jakies niestandardowe loadery (speed, kolorowe paski, cos tam rysowane w trakcie ladowania itp.) lub/i inne zabezpieczenia, zostaly przerobione do "przyjaznej" postaci:
1. BASIC--> CLEAR XXXXX, BORDER X, PAPER X, INK X itp., LOAD"" SCREEN$, LOAD"" CODE (ew. dalsze LOAD"" CODE) i w koncu RANDOMIZE USR XXXXX
2. obrazek
3. blok kodu
4. ew. kolejny(e) blok(i)
To znakomicie ulatwiloby dostosowanie tego typu programow do "szczegolnych" zastosowan, np. do przerobek na wersje dyskowe roznych systemow dyskowych stosowanych ze spectrumowatymi, ew. do innych przerobek (np. wstawienie na paczatku gry wyboru, czy ma byc normalna czy z wstawionymi poke'ami), do uruchaminia w emulatorach, divIDE itp. itd...
Właśnie tak robię, już kilka gier przerobiłem. Dziś pojawi się Action Force 2. Jeśli chodzi o obrazek, to w moich loaderach jest ładowany jako ostatni plik i wyświetlany przed menu, czekając na wciśnięcie klawisza. To bardzo istotne, bo w emulatorach screen wyświetlany jest zwykle przez ułamek sekundy i startuje gra. Jeśli obrazek jest skompresowany w oryginale, to rozpakowuję go i zapisuję jako zwykły screen. Menu oczywiście też jest, zwykle bardzo proste - najczęściej ogranicza je niski CLEAR, tak że za dużo bajerów nie wpakuje się. Ponadto etykieta podpowiada mi, aby loadery były bez zabezpieczeń i innych tricków (z wyjątkiem np. VAL czy NOT PI), które skracają program.
Dotychczas przerobione gry możesz zobaczyć i ściągnąć z tej strony.
AY Music, ULA plus.

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Przerobione gry (trainery, mysz, ULA+ itp.)
« Odpowiedź #24 dnia: 2012.03.20, 04:21:47 »
Trochę dłużej to potrwało, bo zachciało mi się muzyki w intro, a od 1991 nie pisałem nic w asm,
Poza tym są 3 palety do wyboru - standardowa, mroczna i bardziej mroczna.
(Ciekawie wygląda tytułowy multicolor).
AY Music, ULA plus.

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Przerobione gry (trainery, mysz, ULA+ itp.)
« Odpowiedź #25 dnia: 2012.03.26, 06:30:35 »
ZYNAPS teoretycznie skończony, miał być jeszcze scroll w intro, ale kod który mam, nie zadziałał.
Wielkie dzięki dla Yerzmyey'a za udostępnienie swoich utworów z SoundTrackera.
Utwór jest umieszczony w menu trainera i dlatego przydałby się tam scroll,
aby ludzie mogli poczytać i jednocześnie dłużej posłuchać, a nie od razu włączać grę.
AY Music, ULA plus.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Przerobione gry (trainery, mysz, ULA+ itp.)
« Odpowiedź #26 dnia: 2012.03.27, 13:06:19 »
Kurczę, ja przeglądam teraz tę tytaniczną robotę Abrimaala, to naprawdę robi to wrażenie. Jak za starych czasów te crack-intra. :) Numer z mousem też mi się podoba, bo akurat myszkę mam.

Nie wiem, czy mógłbym prosić dodatkowo o jedną rzecz, ale czy mozna prosić o TAPy?

TZX-y sa tylko dla emulatorów oraz użytkowników magnetofonów. Ja tymczasem wolałbym flash-loading, do którego potrzebuję TAPy.

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Przerobione gry (trainery, mysz, ULA+ itp.)
« Odpowiedź #27 dnia: 2012.03.27, 18:49:18 »
Kurczę, ja przeglądam teraz tę tytaniczną robotę Abrimaala, to naprawdę robi to wrażenie. Jak za starych czasów te crack-intra. :) Numer z mousem też mi się podoba, bo akurat myszkę mam.

Nie wiem, czy mógłbym prosić dodatkowo o jedną rzecz, ale czy mozna prosić o TAPy?

TZX-y sa tylko dla emulatorów oraz użytkowników magnetofonów. Ja tymczasem wolałbym flash-loading, do którego potrzebuję TAPy.
Nie ma sprawy, podrzucę załączniki w formacie tap.
AY Music, ULA plus.

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Przerobione gry (trainery, mysz, ULA+ itp.)
« Odpowiedź #28 dnia: 2012.03.27, 20:01:03 »
Oto obiecane tap-y. Format tzx można łatwo przerobić na tap (i odwrotnie w emu Fuse),
ja będę teraz publikował na swojej stronie zarówno tzx i tap.
AY Music, ULA plus.

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Przerobione gry (trainery, mysz, ULA+ itp.)
« Odpowiedź #29 dnia: 2012.03.27, 20:25:33 »
Wielkie dzięki - wierz lub nie, ale BĘDĘ z nich korzystał i to na REALNYM sprzęcie. ;)
I pewnie przy piwie. ;)