Autor Wątek: Nowa gra "Reductio ad Nihilum"  (Przeczytany 9456 razy)

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Nowa gra "Reductio ad Nihilum"
« dnia: 2011.11.07, 12:35:34 »
Wrzucam co nowsze gry wypuszczone w ostatnich miesiącach.
Logiczna:
ftp://ftp.worldofspectrum.org/pub/sinclair/games/r/ReductioAdNihilum.tap.zip
 

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: Nowa gra "Reductio ad Nihilum"
« Odpowiedź #1 dnia: 2011.11.09, 17:44:12 »
Yerzu - tak sobie myślę, że może lepiej zrób temat "Nowe gry na ZX (2011)" i tam wrzucaj kolejne pozycje jako posty a nie tematy. Organizacyjnie myślę będzie czytelniej. Po prostu lista tych tematów mnie przeraża, a gdzie miejsce na inne związane z grami?
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Nowa gra "Reductio ad Nihilum"
« Odpowiedź #2 dnia: 2011.11.09, 22:12:14 »
Jak najbardziej, jak najbardziej - ta lista to tylko po to, że na początku z Tygrysem musieliśmy rozruszać nieco forum, żeby nie wyglądało martwo dla nowych gości, jeśli wiesz, co mam na myśli.

Zrobię, jak mówisz, następnym razem.

ZX Spectrum to jedyny 8-bitowy komputer, na który co roku wychodzą dziesiątki gier o poziomie tak wysokim (i wyższym), jak w latach 80/90.

Tfardy/RKLE Team

  • **
  • Wiadomości: 83
  • Miejsce pobytu:
    Gdańsk
Odp: Nowa gra "Reductio ad Nihilum"
« Odpowiedź #3 dnia: 2011.11.13, 11:42:06 »

ZX Spectrum to jedyny 8-bitowy komputer, na który co roku wychodzą dziesiątki gier o poziomie tak wysokim (i wyższym), jak w latach 80/90.

Zgadza się... jest to bardzo ciekawy fenomen. Np na C64 jest niby całkiem nieźle, jest sporo nowych gier, niektóre nawet dobre (jak ostatnia konwersja Prince of Persia z Apple II), jednak Speccy wygrywa w liczbach bezwzgęldnych :)
Tfardy
Timex 2048, ZX 128+2, Divide
C64+1541 Ultimate, Amiga 1200 , Vic20, C16, MSX, konsole... :)
..::www.tfardyretro.blogspot.com::..

faustxxx

  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Miejsce pobytu:
    Kraków/Busko-Zdrój
    • Try2emu
Odp: Nowa gra "Reductio ad Nihilum"
« Odpowiedź #4 dnia: 2011.11.14, 11:17:53 »
Zgadza się... jest to bardzo ciekawy fenomen. Np na C64 jest niby całkiem nieźle, jest sporo nowych gier, niektóre nawet dobre (jak ostatnia konwersja Prince of Persia z Apple II), jednak Speccy wygrywa w liczbach bezwzgęldnych :)

Średnio się zgodzę z tym poziomem nowych produkcji na C64, zerkam na to, co się pokazuje i naprawdę ilość tytułów, o których nie warto pisać jest znaczna:) (aczkolwiek czasami przykuwają uwagę przez rozwiązania techniczne np. taśmowy loader w Dog on the Farm), perełką napewno jest port PoP. Speccy w tym roku naprawdę miło zaskakuje, bo chce się grać w to, co na niego wychodzi:) (to samo tyczy się produkcji na małe Atari). Aczkolwiek na scenie 8bit, brakuje mi czegoś bardziej rozbudowanego od platformówek  i shooterów:P
Pzdrw.
Faust
http://www.t2e.pl

Po wysmażeniu 3 spektrusiów przeszedłem na emulatory:P

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM

  • *****
  • Wiadomości: 1187
  • Miejsce pobytu:
    Rubber Planet
  • AY RIDERS
    • ZX Spectrum demos/games
Odp: Nowa gra "Reductio ad Nihilum"
« Odpowiedź #5 dnia: 2011.11.14, 22:32:01 »
Platformówki albo śmierć. :-)

Tfardy/RKLE Team

  • **
  • Wiadomości: 83
  • Miejsce pobytu:
    Gdańsk
Odp: Nowa gra "Reductio ad Nihilum"
« Odpowiedź #6 dnia: 2011.11.18, 23:13:52 »
Średnio się zgodzę z tym poziomem nowych produkcji na C64, zerkam na to, co się pokazuje i naprawdę ilość tytułów, o których nie warto pisać jest znaczna:) (aczkolwiek czasami przykuwają uwagę przez rozwiązania techniczne np. taśmowy loader w Dog on the Farm), perełką napewno jest port PoP. Speccy w tym roku naprawdę miło zaskakuje, bo chce się grać w to, co na niego wychodzi:) (to samo tyczy się produkcji na małe Atari). Aczkolwiek na scenie 8bit, brakuje mi czegoś bardziej rozbudowanego od platformówek  i shooterów:P

No bez przesadyzmu, są fajnie rzeczy . Np niedokończona konwersja Pinball Fantasies z Amigi, wydana w 2009 gra Knight n Grail, polska produkcja Escape, wektorowy Fortress of Narzod, Sub Hunter....
Tfardy
Timex 2048, ZX 128+2, Divide
C64+1541 Ultimate, Amiga 1200 , Vic20, C16, MSX, konsole... :)
..::www.tfardyretro.blogspot.com::..

SERsinkler

  • Gość
Odp: Nowa gra "Reductio ad Nihilum"
« Odpowiedź #7 dnia: 2011.11.18, 23:37:15 »
Spectrum rzadzi w ilosci ale w jakosci gier mysle, ze obecnie prym wiedzie Atari.
Tam naprawde maja od czasu do czasu bardzo ambitne projekty.
Takie "His Dark Majesty" to gierka nietuzinkowa jak na 8bit. Na trumne ostatnio praktykuje sie jakas produkcje masowa prostych gier logicznych i platformowek.
Patrzac na gry wydawane przez np. Mojon Twins to mam wrazenie, ze oni podmieniaja tylko nazwe gry, grafike i rozklad plansz w grze na tym samym enginie  i juz maja gotowy produkt.
W  takim tempie to dojda do wydawania 50 gier rocznie, tylko po co...
a nie lepiej zeby to byla produkcja, ktora naprawde przykuje uwage na dluzej?

SERsinkler

  • Gość
Odp: Nowa gra "Reductio ad Nihilum"
« Odpowiedź #8 dnia: 2011.11.18, 23:45:29 »
Szkoda, ze nikt nie pokusi sie np. o stworzenie jakiegos hitu ala Robin Of the Wood, Renegade, Knight Lore, Rocky Horror Show, Lords of Midnight, Saboteur... itp. itd. Wieczne skakanie po platformach i zbieranie kolejnych diamencikow unikajac przeszkod bywa na dluzsza mete nuzace  :P

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Nowa gra "Reductio ad Nihilum"
« Odpowiedź #9 dnia: 2011.11.19, 10:25:59 »
Masz rację SER Sinkler. Mojon Twins mają swój engine, zresztą napisany w języku C, bo i takie coś na Spectrum istnieje. No i robią taśmowo swoje platformówki, istotnie podobne jak krople wody.

Ale jak to mówią, darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby ;)

Fajnie też że wspomniałeś "His Dark Majesty". Zajebista gra strategiczna na Atari, kto nie grał niech spróbuje.

Może warto by zrobić wersję na Spectrum? :)


faustxxx

  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Miejsce pobytu:
    Kraków/Busko-Zdrój
    • Try2emu
Odp: Nowa gra "Reductio ad Nihilum"
« Odpowiedź #10 dnia: 2011.11.22, 19:33:46 »
Może warto by zrobić wersję na Spectrum? :)

Hmmmm... będzie na gwiazdkę?;)
Pzdrw.
Faust
http://www.t2e.pl

Po wysmażeniu 3 spektrusiów przeszedłem na emulatory:P

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Nowa gra "Reductio ad Nihilum"
« Odpowiedź #11 dnia: 2011.11.22, 19:59:03 »
Hmmmm... będzie na gwiazdkę?;)

Zależy którego roku ;-) Ale kto wie... ;) Najpierw trzeba się skontaktować z autorami.


faustxxx

  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Miejsce pobytu:
    Kraków/Busko-Zdrój
    • Try2emu
Odp: Nowa gra "Reductio ad Nihilum"
« Odpowiedź #12 dnia: 2011.11.22, 21:01:08 »
No bez przesadyzmu, są fajnie rzeczy . Np niedokończona konwersja Pinball Fantasies z Amigi, wydana w 2009 gra Knight n Grail, polska produkcja Escape, wektorowy Fortress of Narzod, Sub Hunter....

Pewnie, ze tak... mialem na myśli ostatni rok jeśli chodzi o produkcje na C64.
Pzdrw.
Faust
http://www.t2e.pl

Po wysmażeniu 3 spektrusiów przeszedłem na emulatory:P