Autor Wątek: Skąd można za jednym zamachem pobrać "wszystkie" gry na ZX-a  (Przeczytany 7336 razy)

Jean 1

  • ****
  • Wiadomości: 389
  • Miejsce pobytu:
    Gorlice
    • Moja www
Kopie Demotopi już sobie zrobiłem na swoim dysku programikiem WinHTTrack, ale ten numer nie chciał mi przejść z WOS-em...

Ma ktoś jakiś fajny sposób aby pobrać "wszystkie", albo zdecydowaną większość  produkcji - gier , użytków , itd posortowane tematycznie, alfabetycznie itp, tak za "jednym" kliknięciem ?
« Ostatnia zmiana: 2012.04.21, 18:47:02 wysłana przez Jean 1 »
ZX Spectrum, ZX Spectrum + 80KB + AY,ZX Spectrum 128 +2 , FDD3000, Atari 800, 130, Amiga 500, CDTV, CPC464, CPC6128, VIC20, C64  TI99/4A ... Mini Muzeum ...

faustxxx

  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Miejsce pobytu:
    Kraków/Busko-Zdrój
    • Try2emu
Odp: Skąd można za jednym zamachem pobrać "wszystkie" gry na ZX-a
« Odpowiedź #1 dnia: 2012.04.21, 23:17:25 »
Kopie Demotopi już sobie zrobiłem na swoim dysku programikiem WinHTTrack, ale ten numer nie chciał mi przejść z WOS-em...

Ma ktoś jakiś fajny sposób aby pobrać "wszystkie", albo zdecydowaną większość  produkcji - gier , użytków , itd posortowane tematycznie, alfabetycznie itp, tak za "jednym" kliknięciem ?

swego czasu na zx.pk.ru ktoś udostępniał dość sporą bazę gier/dem i obrazów rosyjskich serwisów, jeśli lubisz .tzx to z tego co pamiętam była większość indeksowana przez TOSEC (jak nie wszystkie), co do trd i tapów to po padzie serwisu bazującego na megauploadzie będzie krucho, trzeba polowac. Ewentualnie jesli lubisz torrenty to http://www.underground-gamer.com/ była tam spora paczka dla speccy.
Jeszcze są gamebasy z poprawkami daxa (Spectrum i ZX81), jednak on sam musialby się wypowiedzieć czy są pełne.
Pzdrw.
Faust
http://www.t2e.pl

Po wysmażeniu 3 spektrusiów przeszedłem na emulatory:P

Duddie

  • ****
  • Wiadomości: 402
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Skąd można za jednym zamachem pobrać "wszystkie" gry na ZX-a
« Odpowiedź #2 dnia: 2012.04.22, 10:23:33 »
Jean, mam kilkadziesiąt GB softu, z WoS i nie tylko. Niektórych rzeczy z tej kolekcji nie znajdziesz nigdzie indziej. Jak chcesz, to podeślij jakiś dysk/pendrive'a.
ZX Spectrum 48K, ZX Spectrum+, ZX Spectrum 128K, ZX Spectrum +2/+3, Timex 2048, Unipolbrit 2086, FDD3000, Timex Terminal 3000, PlusD, Multiface 128, Multiface +3, divIDE Plus, IF1+microdrive

Jean 1

  • ****
  • Wiadomości: 389
  • Miejsce pobytu:
    Gorlice
    • Moja www
Odp: Skąd można za jednym zamachem pobrać "wszystkie" gry na ZX-a
« Odpowiedź #3 dnia: 2012.04.22, 21:27:21 »
Jean, mam kilkadziesiąt GB softu, z WoS i nie tylko. Niektórych rzeczy z tej kolekcji nie znajdziesz nigdzie indziej. Jak chcesz, to podeślij jakiś dysk/pendrive'a.

Super !! może w warszawie się spotkamy i będzie okazja do kopiowania wszelakiego softu, pod warunkiem że się znajdzie na to czas ... 
ZX Spectrum, ZX Spectrum + 80KB + AY,ZX Spectrum 128 +2 , FDD3000, Atari 800, 130, Amiga 500, CDTV, CPC464, CPC6128, VIC20, C64  TI99/4A ... Mini Muzeum ...

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Skąd można za jednym zamachem pobrać "wszystkie" gry na ZX-a
« Odpowiedź #4 dnia: 2012.04.23, 23:04:21 »
Spróbuj na e-mule, są całe archiwa z grami na różne kompy i konsole. Wpisujesz - ZX Spectrum Games - i na pewno coś znajdzie.
AY Music, ULA plus.

Szuwarek

  • **
  • Wiadomości: 80
  • Miejsce pobytu:
    Rabka-Zdrój
    • http://xxl.atari.pl/
Odp: Skąd można za jednym zamachem pobrać "wszystkie" gry na ZX-a
« Odpowiedź #5 dnia: 2012.04.27, 21:30:40 »
@Duddie bedziesz na Grzybsoniadzie? prywiez ten soft, kopne sobie :-)

cyborg50

  • **
  • Wiadomości: 90
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa

dax

  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Skąd można za jednym zamachem pobrać "wszystkie" gry na ZX-a
« Odpowiedź #7 dnia: 2012.04.28, 19:35:21 »
Jak ktos z Was chce, to moge zuploadowac caly TOSEC Sinclair (ZX Spectrum, ZX-81, QL). Bo zbieranie jakis wyselekcjonowanych gier, to po prostu kupa (dobre jedynie dla milosnikow danego gatunku). Jesli chodzi o gry, to Gamebase nie jest kompletne, tak samo jak i zasoby TOSEC - i nigdy nie bedzie. Zawsze znajdzie sie jakas gra, ktora nie zostala jeszcze zdumpowana (jesli chodzi o TOSEC). Yo ;)
Po sprzedaniu 3-ch Spektrumów i zabawie ze SPECCY 2010, wrocilem do ZX+ z PicoDivSD :)

faustxxx

  • ***
  • Wiadomości: 107
  • Miejsce pobytu:
    Kraków/Busko-Zdrój
    • Try2emu
Odp: Skąd można za jednym zamachem pobrać "wszystkie" gry na ZX-a
« Odpowiedź #8 dnia: 2012.04.29, 08:35:13 »
Jak ktos z Was chce, to moge zuploadowac caly TOSEC Sinclair (ZX Spectrum, ZX-81, QL). Bo zbieranie jakis wyselekcjonowanych gier, to po prostu kupa (dobre jedynie dla milosnikow danego gatunku). Jesli chodzi o gry, to Gamebase nie jest kompletne, tak samo jak i zasoby TOSEC - i nigdy nie bedzie. Zawsze znajdzie sie jakas gra, ktora nie zostala jeszcze zdumpowana (jesli chodzi o TOSEC). Yo ;)

QL'a mi brakuje, jakbys mial chwile to wrzuc:P
Pzdrw.
Faust
http://www.t2e.pl

Po wysmażeniu 3 spektrusiów przeszedłem na emulatory:P

dax

  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Po sprzedaniu 3-ch Spektrumów i zabawie ze SPECCY 2010, wrocilem do ZX+ z PicoDivSD :)

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Skąd można za jednym zamachem pobrać "wszystkie" gry na ZX-a
« Odpowiedź #10 dnia: 2012.05.07, 02:19:34 »
Nigdy tego nie odpalałem, bo emu QLAY niezbyt dobrze u mnie funkcjonuje,
ale coś nie wierzę, że te 56 kB to mają być programy na 16-bitowy komputer.
AY Music, ULA plus.

dax

  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Skąd można za jednym zamachem pobrać "wszystkie" gry na ZX-a
« Odpowiedź #11 dnia: 2012.05.09, 00:58:45 »
Mialem podobne mysli z tymi 56KB ;), ale to jednak TOSEC
Moze trzeba Ci innego emulatora ;)

I niech ten screen
zacheci Cie do PM ;)

http://imageshack.us/photo/my-images/100/crk.png/
Po sprzedaniu 3-ch Spektrumów i zabawie ze SPECCY 2010, wrocilem do ZX+ z PicoDivSD :)