Autor Wątek: Gra, której nie ma, a powinna zagościc na Spectrum.  (Przeczytany 39830 razy)

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Gra, której nie ma, a powinna zagościc na Spectrum.
« Odpowiedź #45 dnia: 2011.12.09, 23:11:34 »
Prawa autorskie to temat rzeka  :)

Istotnie WOS nie udostępnia gier z Dizzym, bo kiedyś ludzie z Codemasters im napisali, że nie wyrażają na to zgody. Nie zmienia to faktu, że wspomniane gry z  Dizzym od lat można znaleźć na dziesiątkach stron. Razem z rosyjskimi grami fanowskimi. Istnieje np. całkiem spora polska strona o Dizzy ...

 I co? I nic. Jakieś procesy sądowe, czy choćby żądania usunięcia gier ze stron? A skąd.

Z drugiej strony jak człowiek ma tych lat trzydzieści pare, to zaczyna się bardziej takimi aspektami prawnymi przejmować i nawet jeśli ryzyko że ktoś się przyczepi jest znikome, to woli tego ryzyka nie podejmować.

Dlatego zamiast gry o jajku zawsze można zrobić grę o chodzącym ogórku, czy innym pokemonopodobnym stworze :)




SERsinkler

  • Gość
Odp: Gra, której nie ma, a powinna zagościc na Spectrum.
« Odpowiedź #46 dnia: 2011.12.09, 23:36:27 »
Wlasnie, po co silic sie na klonowanie Dizziego z prawami autorskimi, jak mozna stworzyc zupelnie nowa postac np. Ogórkozzi. Jesli gra bedzie dobra, to sama sie wypromuje a jesli kiepska, to nawet popularnosc starego hitu, na ktorym by bazowala, jej nie pomoze.

Akurat jesli chodzi o prawa autorskie, Rosja to nie najlepszy przyklad. Tam nadal panuje wolna amerykanka w tej dziedzinie :)

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Gra, której nie ma, a powinna zagościc na Spectrum.
« Odpowiedź #47 dnia: 2011.12.14, 02:21:49 »
A może tak ktoś by się podjął zrobienia hitu z Atari XE - Alley Cat? (nie z C64, bo to dno)
http://www.youtube.com/watch?v=nkj71R16kVQ
« Ostatnia zmiana: 2011.12.14, 02:50:20 wysłana przez Abrimaal »
AY Music, ULA plus.

sikor

  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Gra, której nie ma, a powinna zagościc na Spectrum.
« Odpowiedź #48 dnia: 2012.01.14, 20:29:13 »
Co do Alley Cat (wersja Atari) - polecam. Ta gra ma w sobie "to coś" ;)
Z logiczno-handlowych polecam też Kolony (pewnie autorzy wersji "Kolony 2106" by pomogli przy przeniesieniu logiki) - według mnie gra warta przysłowiowej świeczki. I Polski produkt ;)

galaxian

  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: Gra, której nie ma, a powinna zagościc na Spectrum.
« Odpowiedź #49 dnia: 2013.01.03, 14:46:53 »
Mnie się podoba amigowy Rodland, ale Speccy raczej tego nie uniesie - zbyt kolorowe, dynamiczne i muzyczka w tle.

Ale za to PP Hammer powinien pójść.

http://eager.back2roots.org/SSHOT/P/pphammer.png
ZX Spectrum 48kB / ZX Spectrum+ / ZX Spectrum 128 +2 / Timex 2048 / Atari 800XL / Atari 65XE / Atari 130XE / Atari 800XE / Atari 1040 STF / Commodore 64C / Commodore 64G / Amiga 500 / Amiga 500+ / Amiga 600 / Amiga 1200 / Amiga 1200 Magic

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: Gra, której nie ma, a powinna zagościc na Spectrum.
« Odpowiedź #50 dnia: 2013.01.03, 14:52:53 »
Ależ Rodland jest na Spectrum, choć dla 128k tylko. Nie jest kolorowy, tylko mono, ale i muzyka w tle i dynamika są bardzo fajne. Czyli jednak udźwignie :D

http://www.worldofspectrum.org/infoseekid.cgi?id=0004222
http://www.youtube.com/watch?v=wFEKy-3K4Wg
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

galaxian

  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: Gra, której nie ma, a powinna zagościc na Spectrum.
« Odpowiedź #51 dnia: 2013.01.03, 15:01:21 »
Ależ Rodland jest na Spectrum, choć dla 128k tylko. Nie jest kolorowy, tylko mono, ale i muzyka w tle i dynamika są bardzo fajne. Czyli jednak udźwignie :D

Wow, tyle lat żyłem w niewiedzy :)
Człowiek uczy się całe życie ;)
ZX Spectrum 48kB / ZX Spectrum+ / ZX Spectrum 128 +2 / Timex 2048 / Atari 800XL / Atari 65XE / Atari 130XE / Atari 800XE / Atari 1040 STF / Commodore 64C / Commodore 64G / Amiga 500 / Amiga 500+ / Amiga 600 / Amiga 1200 / Amiga 1200 Magic

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Gra, której nie ma, a powinna zagościc na Spectrum.
« Odpowiedź #52 dnia: 2013.01.03, 18:04:26 »
Całkiem niedawno popełniłem też hacka w którym dodałem trochę kolorów do Rodlanda, kosztem colour clash niestety:

http://www.worldofspectrum.org/forums/showthread.php?t=40610&highlight=Rodland+Colour

galaxian

  • ***
  • Wiadomości: 178
Odp: Gra, której nie ma, a powinna zagościc na Spectrum.
« Odpowiedź #53 dnia: 2013.01.03, 19:29:59 »
W kolorze wygląda bardzo ładnie ! :)

To w końcu coś zostało tu wybrane na 30lecie ?

Mam jeszcze jeden pomysł.
Chyba na Specca nie ma wersji naszego polskiego Electrobody ?
Gierka szła na PC-XT, to pewnie i na ZXie dała by radę.
To był w Polsce spory hit! A na świecie gra zapewne praktycznie nieznana.
Dzięki nowej wersji dostała dy drugiego życia :)

http://gameplay.pl/galeria/ilustracja/3_49404982.jpg
« Ostatnia zmiana: 2013.01.03, 20:17:10 wysłana przez galaxian »
ZX Spectrum 48kB / ZX Spectrum+ / ZX Spectrum 128 +2 / Timex 2048 / Atari 800XL / Atari 65XE / Atari 130XE / Atari 800XE / Atari 1040 STF / Commodore 64C / Commodore 64G / Amiga 500 / Amiga 500+ / Amiga 600 / Amiga 1200 / Amiga 1200 Magic

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Gra, której nie ma, a powinna zagościc na Spectrum.
« Odpowiedź #54 dnia: 2013.01.03, 21:00:50 »
Temat umarł lub został zawieszony, bo nie ma specjalnie komu go pociągnąć, a ja i tam mam za dużo rzeczy na głowie ;)
Niebawem skończona zostanie gra, której wersję demo wystawiłem na party, które odbyło się we wrześniu.

Kolorowy Rodland jest niezły, tylko dlaczego jedynie WoS się o tym dowiedział?


RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Gra, której nie ma, a powinna zagościc na Spectrum.
« Odpowiedź #55 dnia: 2013.01.03, 21:17:41 »
Cytuj
Kolorowy Rodland jest niezły, tylko dlaczego jedynie WoS się o tym dowiedział?

Rozmawialiśmy już kiedyś o tym i chyba znasz moje stanowisko.

Ponieważ aktywność polskich spektrumowców w temacie dyskusji o grach jest niestety nędzna, to mi się nieszczególnie chce zapowiadać swoje projekty tak by widzieć później zero komentarzy, albo w porywach jeden/dwa. Człowiek czuje się później, że postarał się, włożył wysiłek a inni mają to w dupie. Na WOS jest trochę inaczej i ten "feedback" jest tam zdecydowanie lepszy.

Trochę też wychodzę z założenia że porządny miłośnik Spektruma po prostu odwiedza WOS i wie co się tam dzieje ;)

Jeśli to możliwe to nie chciałbym już ciągnąć tego tematu.


matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Gra, której nie ma, a powinna zagościc na Spectrum.
« Odpowiedź #56 dnia: 2013.01.04, 10:14:25 »
Jak chcesz nie ciągnąć tematu to trzeba było go nie wywoływać...

Ja nie zaglądam na WoS (a jeśli już to przeglądam archiwum - na forum właściwie w ogóle nie wchodzę). I co... nie jestem "porządnym miłośnikiem Spectruma"? No to poczułem się urażony :P

A opowiadanie, że ci się nie chce pisać bo nie ma feedbacku... Trochę chyba robisz primadonnę - dwa zdania to taki wielki problem i strata czasu, żeby przy braku odpowiedzi zaraz uważać, że inni mają to w dupie? A może po prostu nie uznali za stosowne skomentować bo po prostu nie ma czego komentować...

Mnie się tu podoba i nigdzie indziej się na razie nie wybieram, ale oczywiście nie ma obowiązku udzielania się.

RafalM

  • *****
  • Wiadomości: 1133
  • Miejsce pobytu:
    Sulejówek
Odp: Gra, której nie ma, a powinna zagościc na Spectrum.
« Odpowiedź #57 dnia: 2013.01.04, 13:32:02 »
Nie ja go wywołałem ;) Moja odpowiedź była do Krystiana, niepotrzebnie się niepytany wcinasz w dyskusję.

Każdy niech sobie żyje tak jak lubi, w szczególności określa sobie na jakich stronach będzie się udzielał w jakim stopniu.

Ja żadnych konfliktów nie szukam, chcę sobie tylko żyć po swojemu i nie tłumaczyć się ciągle z tego, że coś wrzuciłem na WOS a tu nie.






matofesi

  • *****
  • Wiadomości: 2049
  • Miejsce pobytu:
    Toruń/Poland
Odp: Gra, której nie ma, a powinna zagościc na Spectrum.
« Odpowiedź #58 dnia: 2013.01.04, 13:47:54 »
Udzielając się tutaj a zwłaszcza wrzucając co i rusz informacje o tym, że coś jest (albo coś wrzuciłeś) na WoS sam prowokujesz takie pytania.

Nie specjalnie interesuje mnie twoja motywacja - dla mnie to po prostu gwiazdorzenie. Zjedz Snickersa ;)

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Gra, której nie ma, a powinna zagościc na Spectrum.
« Odpowiedź #59 dnia: 2013.01.04, 13:52:29 »
Panowie, mniej emocji, proszę ;)

Zapytam przewrotnie, którą grę chcielibyście 'przeportować' na ZX Spectrum?
« Ostatnia zmiana: 2013.01.04, 13:58:30 wysłana przez Tygrys »