Autor Wątek: Jakim grom bez żalu oddaliście w życiu najwięcej swojego czasu?  (Przeczytany 8121 razy)

Sabe^OLB

  • **
  • Wiadomości: 53
  • Miejsce pobytu:
    Bydgoszcz
Odp: Jakim grom bez żalu oddaliście w życiu najwięcej swojego czasu?
« Odpowiedź #15 dnia: 2013.02.15, 15:02:25 »
jestem zaskoczony, że ktoś poza mną lubi(ł) Lords of Chaos - kapitalna gra. Tobie Pyza polecam Laser Squad - sceneria sf, ale zasady i grywalność podobne do Lords of Chaos (niestety, do Polski nie dotarła chyba nigdy pełna wersja z 7 (albo nawet więcej?) scenariuszami)

Na ZX najwięcej czasu zabrały mi właśnie Lords of Chaos i Laser Squad, a oprócz tego masa innych - Guadalcanal (rewelacja!), Bismarck, Silent Service, Theatre Europe, a także nieco lżejsze:  Renegade, Target Renegade, Werewolfes in London, Exolon, itp, itd - nie pamiętam w tej chwili.

Na pececie 1 miejsce bezapelacyjnie zajmuje Panzer General i Open General, II miejsce to Heroes of Might and Magic III, a trzecie to chyba Hearts of Iron 2 albo Kings Bounty

steev

  • *****
  • Wiadomości: 1366
  • Miejsce pobytu:
    inode 42
Odp: Jakim grom bez żalu oddaliście w życiu najwięcej swojego czasu?
« Odpowiedź #16 dnia: 2013.02.15, 15:23:05 »
jestem zaskoczony, że ktoś poza mną lubi(ł) Lords of Chaos - kapitalna gra. Tobie Pyza polecam Laser Squad - sceneria sf, ale zasady i grywalność podobne do Lords of Chaos (niestety, do Polski nie dotarła chyba nigdy pełna wersja z 7 (albo nawet więcej?) scenariuszami)
Dotarła.
Mam na dyskietce wersję LS z 7 'misjami'.
Machines should work. People should think.

Pyza^Illusion

  • *****
  • Wiadomości: 586
  • Miejsce pobytu:
    Lubań, dolnośląskie
Odp: Jakim grom bez żalu oddaliście w życiu najwięcej swojego czasu?
« Odpowiedź #17 dnia: 2013.02.15, 17:00:22 »
jestem zaskoczony, że ktoś poza mną lubi(ł) Lords of Chaos - kapitalna gra.

Heh, my w to pogrywaliśmy zwykle na 4 osoby :D Zwykle pierwszy scenariusz, bo najlepszy (w drugim nie można latać, a 3 jest tylko dla 1 playera). Scenariusze dodatkowe (kolejne bodaj 2) również były dla jednego gracza, więc odpadały. Rozpracowaliśmy grę na tyle, że wprowadziliśmy zakaz używania kreatur nieśmiertelnych i niektórych innych.

Tobie Pyza polecam Laser Squad

Oczywiście znam, ale jakoś nigdy mnie aż tak nie wciągnęło :D

Za to sporo czasu poświęciłem jeszcze Space Crusade (świetne, polecam), Battle Command oraz Space Gun (ehhh, ta kolorowa grafika).
ZX Spectrum+ (128kB by STAVI), FDD3000, TI-OF-TTL/ZXVGS, Masterface2b, MacFace II, DivIDE plus, Just Speccy 128...

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Jakim grom bez żalu oddaliście w życiu najwięcej swojego czasu?
« Odpowiedź #18 dnia: 2013.02.16, 00:44:42 »
W starych czasach oczywiście (88-92):

Skończyłem 3 pierwsze części Dizzy i narysowałem dokładne mapy, jednak gdzieś mi zginęły.
Męczyłem się jeszcze w Robin Hood, Blade Warrior, Deviants, ConQuest, Hydrofool, Terrometer,
ale przede wszystkim naparzałem we wszelkie shootery, z których skończyłem tylko Terra Cresta i Flying Shark.

Moje zanotowane High Scores: Commando 236250, Octan 228670 (lvl 4), Tetris 2 225810 (lvl 36),
Bear a Grudge 29215 (lvl 4), Space Harrier 5299496 (lvl 6).
Oczywiście wszystkie gry bez żadnych trainerów, jedynym ułatwieniem był joystick z autofire.
Kumpel mi tak pomysłowo zmontował, że reagował na dłuższe przytrzymanie fire,
dzięki czemu bez wyłączania autofire można było rzucić bombę w Commando i Flying Shark.
AY Music, ULA plus.