ZX Spectrum > PROGRAMOWANIE

Kody źródłowe ROMów do ZXów

(1/2) > >>

KWF:
Zdeasemblowane źródła ROMów do:


* ZX80 - John Grant of Nine Tiles (1979)
* ZX81 - John Grant & Steve Vickers of Nine Tiles (1980)
* Spectrum 48K - Steve Vickers & Richard Altwasser of Nine Tiles (1981)
* Spectrum 128K - Martin Brennan, Steve Berry, Andrew Cummins, Rupert Goodwins and Kevin Males of Sinclair
* Spectrum +2 - Cliff Lawson of Amstrad (1985/1986)
* Spectrum +3 - Cliff Lawson of Amstrad (1986/1987)
Zebrane w jednym miejscu: https://github.com/ZXSpectrumVault/rom-disassemblies

P.S. Jeśli wątek jest w złej kategorii, proszę go o przesunięcie do odpowiedniej.

tooloud:
Dzięki Klaud, wszystko w jednym miejscu, wg mnie kategoria dobra. Jak to Tygrys mawia - przyda się tym paru osobom w PL :)

KWF:
Główną wadą tych źródeł jest użyty kompilator, archaiczny TASM (Telemark Cross Assembler). Na szczęście wersja 3.1 działa poprawne pod DOSboxem.

Na własny użytek na podstawie kodu ROMU 48K robiłem sobie źródło pod Timexa TC2048. TASM generuje poprawny ROM, taki sam jak zrzut z Timexa. Jakby ktoś był zainteresowany, mogę udostępnić.

tapy:

--- Cytat: Klaud w 2021.04.10, 14:11:45 ---Główną wadą tych źródeł jest użyty kompilator, archaiczny TASM (Telemark Cross Assembler).
--- Koniec cytatu ---

Myślę, że coś Cię ominęło. Z powodzeniem do dziś go używam w Windows 10 x64, często z rozszerzoną tablicą symboli dla Z280 - z tym, że to wersja 3.2

KWF:
Wersja 3.2 jest datowana na 2002r. Sorry, ale to prehistoria, co prawda działająca tylko z linii komend Windowsa i wymagająca środowiska 32 bitowego. Poza tym, nie każdy jest okienkowy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej