Autor Wątek: Polska DEMOSCENA znalazła się na liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego  (Przeczytany 9935 razy)

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii

KWF

  • *****
  • Wiadomości: 6823
  • Miejsce pobytu:
    trzecia planeta od Słońca
  • "I co ja robię tu, u-u, co Ty tutaj robisz ..."
    • Insta do lasownia
Gratulacje!
KWF
-----
R Tape loading error 0:1
Moje zabawki: https://github.com/McKlaud76

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Należało się. W końcu trud, wiedza i pomysłowość powinny zostać docenione.
Poza tym sama tematyka niektórych dem była związana z kulturą narodową,
a nawet były tam elementy patriotyczne. Gratulacje.
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

m0b

  • *****
  • Wiadomości: 801
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Gratulacje, choć biorąc pod uwagę treść pisma mam wątpliwości, czy minister wiedział co na listę wpisuje. Inna sprawa, że to pewnie standardowa formułka, którą biuro wkleja ;)

ZX Freeq

  • *****
  • Wiadomości: 1833
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Gratulacje! A co się właściwie z tym faktem wiąże - poza satysfakcją?
ZX80|ZX81+16kB+PandAY|ZX 48k/+/128k+/+2/+2A/+3/Vega/Next|QL+QIDE|JS128|Timex 2048+2040|UK2086|FDD3000+3.5''|AY|ZX HD|Divide2k11/2k14|DivMMC/PicoDivSD|BetaDisk 128|Opus|Masakrator FM|If 1/2/Microdrv|Multiface 1|+2A\B SDI-1|SJS 1/2|ZX Printer|TZXDuino|+3 HxC USB|ZXUno|Omni
Z88|A500/600|PC200|Ent128

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Będą może uczyć o tym w szkole :)
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

jack_świdnik

  • *****
  • Wiadomości: 1641
  • Miejsce pobytu:
    Świdnik / Lublin
"komitet społeczny" czy "kronika" mnie się to jakoś dziwnie kojarzy z prl-em
"Demoscena w Polsce" lub "polska demoscena" to brzmi zupełnie lepiej
gratuluję sukcesu i wytrwałości że ze swojej pasji może się zrodzić coś większego co po nas pozostanie
« Ostatnia zmiana: 2021.12.17, 20:50:25 wysłana przez JacekPodolski_jack »
moje marzenie: Timex 2048 128K

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4537
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Cóż, wiele osób zwraca uwagę na urzędnika który podpisał dokument. Traktujcie to jako urzędnika, panującego. Aby zostać dopisanym do listy, należało spełnić określone warunki.

A jakie korzyści oprócz satysfakcji? Na przykład łatwiejszy sposób na finansowanie imprez demoscenowych.

p.janowski

  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Miejsce pobytu:
    Koluszki
Super, kradnę!
A500; C64C, C64G, C64Rpi; iBook G3, PowerBook G4 12", PowerBook G4 15" z MorphOS; ZX 128k +2A

p.janowski

  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Miejsce pobytu:
    Koluszki
No to czekam, kiedy będą się uczyć o design odbyt albo o Yerzmyey np the hooy program ;)
A500; C64C, C64G, C64Rpi; iBook G3, PowerBook G4 12", PowerBook G4 15" z MorphOS; ZX 128k +2A

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Już się uczą :)
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

m0b

  • *****
  • Wiadomości: 801
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Cóż, wiele osób zwraca uwagę na urzędnika który podpisał dokument. Traktujcie to jako urzędnika, panującego.
Jeśli ta uwaga tyczy się mojego komentarza, to nie miałem na myśli tego konkretnego ministra. Myślę, że w każdym rządzie byłby problem z ogarnięciem tak niszowego tematu jak demoscena. Zatem to, że obecnie mamy wysyp rządzących, którym z inteligencją, czy solidną edukacją nigdy nie było po drodze, schodzi na drugi plan ;)

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
No, i skończy sie demoscena. Obsiądą ją , tylko patrzeć kolejni partyjni działacze i aktywiści , dopadną ją państwowe regulacje i przepisy. Państwowy urzędnik będzie decydował które demo jest a które nie jest prawidłowe.

A no i .... państwowy urzędnik będzie decydował o łatwiejszym finansowaniu imprez demoscenowych ??? WTF ? Jak do tej pory to takie imprezy finansowały sie przez dobrowolne wpłaty, bilety , sponsorów ?

No nic, pozostało tylko czekać na pierwsze polskie patriotyczno narodowe ZX party pod patronatem TVP i innych odpowiednich instytucji ...  :)
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993

Maryjan

  • *****
  • Wiadomości: 6650
  • Miejsce pobytu:
    Skarżysko-Kam.
  • Scotch whiskey and West Highland Terrier
Eee, tam.
Ministerstwo, ministerstwem, a my róbmy swoje :)
"Co miałem powiedzieć - przeczytałem..." Nikodem Dyzma

zaxon

  • *****
  • Wiadomości: 4689
Taa . Nie bardzo będzie można  cokolwiek robić.. Już tam ministerstwo niedługo wyda odpowiednie wytyczne... co wolno a co nie. No ale.  alleluja i do przodu. Może ci mądrale do Kurii też zgłoszą projekt ?  Będą mieli wsparcie i monopol z każdej strony...
Siedem kilo smalcu,gesich jajek kopa,zeby moc to polknac tegiego trza chlopa. GG 3456993