Komputery z Z80 > AMSTRAD

Powrót do Amstrada (6128plus)

<< < (2/3) > >>

Stoopi:
Cieszę się że działa, tym bardziej że ciut inaczej go zrobiłem niż są schematy w necie.

damik:
Moje gratulacje i trochę zazdroszczę Ci tego sprzętu.  ;)
Może kiedyś się też dorobię takiego Amstrada+.

Fajnie że do karta C4CPC jest projekt obudowy do wydruku, bo goła płytka wygląda trochę nieciekawie.

tooloud:
Z rzeczy takich dość praktycznych - bo tego w sumie nie wiedziałem - CPC6128+ bez kartu startowego Burnin'Rubber / Locomotive Basic nie żyje. Czyli jak kupicie golca bez niczego to równie nic na nim uruchomicie. Ja na szczęście miałem tego karta. Zasilacz 5V, polaryzacja odwrotna niż w ZXie.

Druga rzecz - ktoś niezwykle mądry zaprojektował tego kompa tak, że wlutowali taśmę połączeniową do flopa w płytę główną. Nie wiem ile zaoszczędzili, ale to średnio fajny pomysł moim zdaniem. Żeby nie było - zastanawiało mnie, czego na zdjęciach płyt głównych wisi ten konektor - właśnie dlatego.

Stacja na tylko 5V - super. Mniej super, że rynek wtórny do tych stacji nie istnieje. Stacja jest chyba dłuższa niż stacja, która jest w ZX Spectrum 128k +3, bo żeby podłączyć Zax Drive, który miałem do Spectruma i w sumie Amstrada CPC 6128 to musiałem sztukować kable.

Kabel od Stoopiego daje piękny obraz i dźwięk (na 1084s), Zaxon poratował przejściówką z innego Centronic'a (pinout) niż Schneiderowski na krawędziówkę Amstrad CPC więc jest parę fajnych możliwości co gdzie upchać, żeby się pobawić.

Po MSX2+ jest tak jak z pojechaniem na Teneryfę jak się było już na Maderze - no fajnie, ale...

Na szczęście CPC6128+ jest bardzo wdzięczny z wyglądu, żeby nie powiedzieć ładny. Jest trochę demek (więcej niż na MSX2+), jest trochę gier (więcej niż na MSX2+) - myślę ten konkretnie model zostanie ze mną. Po prostu nie wystaje mi z półki w przeciwieństwie do zwykłego CPC :)

McArti0:
Zwykły CPC jest taki fajny wąski a plus szeroki i spada z każdej półki  8)

tooloud:
Spada czy nie spada (u mnie akurat nie, mieści się na głębokość tak samo jak MSX wielkości Sanyo Wavy) - ważne, żeby zabawa była - ja jestem na etapie oglądania znowu od nowa wszystkich demek i gier, trochę mi to czasu zajmie, ostatnio bawiłem się justCPC, niestety powędrowało w barterze do UK, wcześniej bawiłem się Schneiderem CPC6128. Ramka do Goteka wydrukowana, wydrukuję budę do stacji i będzie jako zewnętrzna na 5V, bo nie ma co się oszukiwać, raczej będzie Gotek grany niż dyskietki 3", pomimo sporego stanu posiadania.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej