Autor Wątek: Nowe gry na CPC  (Przeczytany 165834 razy)

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Nowe gry na CPC
« Odpowiedź #120 dnia: 2016.10.09, 18:43:15 »
Grałem już w tym roku w bardzo podobną grę na swoim komputerze, ale na jakim systemie, nie mam pojęcia. Mógł być to ZX, CPC, Atari, Flash, online na jakiejś stronie - nie pamiętam. Też był czerwony kwadrat i podobna grafika. Na pewno nie był to Cool Spot, do którego tytuł gry nawiązuje.

Cała oprawa muzyczna też zrobiona jest w Basic, i chyba startuje w linii 393. Wiele razy pojawia się instrukcja SOUND ale też pojawia się w linii 139 CALL &BB03, które nie wiem co robi.
Czy da się przerwać grę i wrócić do listingu? ESC w emulatorze nic nie daje. 

AY Music, ULA plus.

Barts

  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Miejsce pobytu:
    Łódź
Odp: Nowe gry na CPC
« Odpowiedź #121 dnia: 2016.10.09, 19:21:05 »
Była taka gra BoxBoy a potem BoxBoxBoy. Ta wygląda na kalkę w warstwie graficznej, ale nie wiem czy jej autor odgapił też poziomy, czy tylko oprawę. Sprawdzę w wolnej chwili (czyt. pewnie w grudniu).

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Nowe gry na CPC
« Odpowiedź #122 dnia: 2016.10.09, 20:00:14 »
CALL &BB03 czyści bufor klawiatury, a widzę że napakował tej komendy we wielu miejscach. :D
Zabezpieczenie przed przerwaniem klawiszem ESC można zrobić na 3 sposoby albo ON BREAK CONT albo KEY DEF 66,0,0 albo za pomocą POKE spowodować którąś z powyższych. Tu nic takiego nie widzę czyli zabezpieczył to jakimś czarodziejskim sposobem, albo nadużywanie tego CALL-a daje taki efekt uboczny.
Można zmodyfikować linię 155 IF UPPER$(i$)="Q" THEN END   i teraz Q przerywa program zamiast zaczynać grę od nowa.

Mnie się ta gra kojarzy z grą Life of Pixel na PS4, a która udaje różne platformy. Choć tam można skakać i chyba też strzelać. :)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Nowe gry na CPC
« Odpowiedź #123 dnia: 2016.10.10, 00:02:34 »
Life of Pixel widziałem trailery na youtube, ale wiem, że w grze była czerwona kratka. Nie przypominam sobie jednak czy miała uśmiech, czy to była tylko kratka. Mniejsza z tym.
Dzięki za wyjaśnienia. Po raz kolejny CPC Basic zaskakuje mnie swoim bogactwem. Przedefiniowanie klawiatury - jak ja chciałbym coś takiego w Windows, żeby np. Spacja z Ctrl dawała "_", Caps Lock włączał kalkulator, RAlt + P dawał znak Copyright. Jeśli ktoś zna taki program, proszę o priv.
AY Music, ULA plus.

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Nowe gry na CPC
« Odpowiedź #124 dnia: 2016.10.15, 17:56:06 »
Nowa gra "Imperial Mahjong". Pierwsza zrobiona we wykombinowanym trybie 320x200 w uwaga uwaga -
- w 16-tu kolorach, w dodatku w Overscanie. Na uwagę zasługuje też muzyka, a właściwie kilka do wyboru.
Wymaga 128K. Do ściągnięcia stąd: http://julien-nevo.com/mahjong

PS.: Ale moim ulubionym Madżongiem pozostaje Amigowy "Dragon Tiles". :)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

gotham

  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Miejsce pobytu:
    Kraków
Odp: Nowe gry na CPC
« Odpowiedź #125 dnia: 2016.10.15, 20:02:48 »
łał ten imperial mahjong robi wrażenie :D
Amstrad  6128 plus + CM14 , Gamecube , Xbox 1 , PSP , Neogeo Pocket color x 2 ,

trojacek

  • *****
  • Wiadomości: 6829
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
Odp: Nowe gry na CPC
« Odpowiedź #126 dnia: 2016.10.15, 20:03:55 »
Fakt, robi. Ładnie opracowany graficznie. Niestety na Spectrum nie ma ładnego Mahjongga :(

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Nowe gry na CPC
« Odpowiedź #127 dnia: 2016.10.16, 20:34:33 »
Graficznie i muzycznie Mahjong jest dopracowany i robi wrażenie. Pozostają drobnostki, które niestety psują to wrażenie.

Po interesującym intro, w trakcie gry włącza się melodyjka jakby przeniesiona z dowolnej gry z roku około 1984. Aby włączyć tą lepszą muzykę, trzeba trochę pogrzebać w menu.

Grę nie jest łatwo uruchomić. Nie startuje sama, co też może zniechęcić. Po zakończeniu Config nie uruchamia gry, tylko wraca do systemu.

Klocki bardzo wolno znikają. Może da się to zmienić w ustawieniach, ale mistrzowie Mahjong całą planszę przechodzą w tempie znikania dwóch klocków ;)

Gdyby ktoś miał dostęp do źródła, konkretnie plików muzycznych, proszę o kontakt.
AY Music, ULA plus.

Barts

  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Miejsce pobytu:
    Łódź
Odp: Nowe gry na CPC
« Odpowiedź #128 dnia: 2016.10.26, 16:00:46 »
Widzieliście to: doomsdayproductions.org ?

Może być całkiem fajne.


ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Nowe gry na CPC
« Odpowiedź #129 dnia: 2016.10.26, 21:14:36 »
Obrazki ładne ale to jednak tylko tekstówka. Tak czy siak odliczają dni do premiery. ;)

Od paru dni się zbieram by tu wspomnieć o kilku nowych gierkach, bo wysypało ostatnio. np:
http://www.vintageisthenewold.com/picrocs-new-amstrad-homebrew-version-of-picross-with-a-crocodile-theme/
http://www.cpcwiki.eu/forum/news-events/octoate%27s-news-defence-tower-defense-game-by-shining/msg134842/#msg134842
http://espsoft.blogspot.co.uk/2016/09/tower-of-despair.html
http://www.octoate.de/wp/2016/09/27/vector-vaults-new-retro-arcade-game/
Chyba jeszcze coś mi umknęło, a specjalnie by się wysypiać unikam zaglądania na cpcwiki/forum więc pewnie nie jestem na bieżąco.  A wypadałoby po dwa zdania dopisać do każdej i choć po obrazku dodać.
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)

Barts

  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Miejsce pobytu:
    Łódź
Odp: Nowe gry na CPC
« Odpowiedź #130 dnia: 2016.10.27, 10:26:33 »
Może i tekstówka, ale kurczę, oprawa naprawdę ładna, a do tego te dodatki (instrukcja, etc.), trochę jak te retro-gry od Locomalito. :) Te kolory kojarzą mi się trochę z pecetami (CGA!), a trochę z grami Silmarils (Starblade), więc jakoś tak podeszło.

Te które podesłałeś obczaję w wolnej chwili, pewnie na gwiazdkę.

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2134
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Odp: Nowe gry na CPC
« Odpowiedź #131 dnia: 2016.10.27, 18:42:44 »
Jest już preview Pinball Dreams na CPC:

https://www.youtube.com/watch?v=HVv-oBN6AWA&feature=youtu.be

wojtek9989

  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Miejsce pobytu:
    Toruń
Odp: Nowe gry na CPC
« Odpowiedź #132 dnia: 2016.10.27, 19:00:43 »
Kurcze.. też chciałem wstawić linka ;) . Grafika robi wrażenie (soczystość kolorów). A tu dla porównania wersja c64 (również preview)

https://www.youtube.com/watch?v=NgcSN6e68jA

Rzeznik

  • *****
  • Wiadomości: 2134
  • Miejsce pobytu:
    Katowice
Odp: Nowe gry na CPC
« Odpowiedź #133 dnia: 2016.10.27, 23:12:45 »

ZbyniuR

  • *****
  • Wiadomości: 3333
  • Miejsce pobytu:
    Carlisle w UK
  • CPC AGA PSX
Odp: Nowe gry na CPC
« Odpowiedź #134 dnia: 2016.10.28, 18:34:07 »
Kiedy patrzę na tego Pinballa to czuję smutek...
taki z kropelką gorzkiej radości, bo Rino nic nie przesadził i to rzeczywiście pierwsza gra która pokazuje co CPC naprawdę potrafi. Dopiero teraz po 30tu latach traktowania tej maszyny po macoszemu.

A wogóle to jestem w szoku, że ostatnio w miesiącu powstaje na CPC więcej gier niż kiedyś przez 5 lat. A nie spodziewałem się gdy zakładano ten watek że będzie tu o czym pisać. :)
- Jeśli masz w domu światło i wodę, tzn. że masz światłowód. ;)