ZX Spectrum > PROGRAMOWANIE

Przenoszenie starych programów z wersji papierowej do cyfrowej.

<< < (3/4) > >>

Maryjan:
Mam takie dwie broszury pt. "Łamigłówki i programy komputerowe" z programami dla ZX-a w BASIC-u.
Chciałem jakimś prostym sposobem przenieść treści papierowe do cyfrowych, zamiast pisać ręcznie, bo już oczy nie te :(

Tygrys:
Łamigłówki są już zeskanowane i udostępnione.
Spotkałem się z Panem Binkiem w Krakowie, mam kilka materiałów po rozmowie z nim. Czas dokończyć tekst o łamigłówkach.....

ZbyniuR:
A nie mówiłem? ;)

mariansss a jak ustawisz sobie ciemne tło edytora to też męczysz oczy?  Próbowałeś?

nietoperz:
Miałem taką broszurkę, to w kioskach ruchu sprzedawali? Pamiętam tylko, ze był tam jakiś Chrobry czy inny Jagiełło ;) jako wydruk (czy zrzut ekranu) - ktoś kojarzy?

Gelip:
Ja właśnie zrobiłem test OCR z pliku TIF zrobionego ze screenshota listingu programu wyświetlonego na ekranie w PDF lub DJVU i wyszło iż OneNote 2010 jest bardzo dobre ale darmowy MS Office Document Imaging też daje radę:
Rozpoznawanie OCR
Potestuję to bardziej bo to był krótki listing i sprawdziłem tylko na oko po wklejeniu do WordPada a nietestowałem w emulatorze  :)

Edytowano
========

OneNote naprawdę jest dobry - zwłaszcza jak się da powiększenie. Tutaj kawałek listingu z Bajtka 1993/12 z DJVU - WinDjView 0.5 (wyświetlanie powiększone kilka razy). Cyfry rozpoznał dobrze tylko brakuje paru przecinków i zamiast nich są kropki.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej