Komputery z Z80 > MSX

uszkodzony MSX1 Philips 8020

<< < (2/4) > >>

Kacper:
Ja mam kabel zrobiony wg schematu ze strony wingman-a303 i mój 8020 hula więc możesz swój miernikiem sprawdzić
https://retrohclab.eu/msx-podlaczamy-do-monitora-i-wskrzeszamy-jego-dusze-czyli-znowu-ten-software/   
A jak już zdecydujesz się na pomoc Maćka to mogę wspomoc kablem tv i kablem do wgrywania z magnetofonu

gorgh:
heh, okazało się, że kabelek audio działa, musiałem tylko ustawić największą głośność, zmyliło mnie to, że nie było nic słychać w głośnikach, także temat audio do zamknięcia.
Co do kabla video to wygląda to tak jak w załączniku, nie ma dźwięku.

Kacper:
Zapytam chłopaka z Holandii co mi czasami podpowiada jak mam problem z moim msx
W jednej sztuce też mam trochę żółtego ale nie zwracałem na to bardzo uwagi. Ale nie mam aż tak jak u Ciebie
 Zobaczymy co mi odpisze

m0b:
Zapewne brakuje składowej B kolorów. Na czym polega to ruszanie przewodem, które poprawia obraz? Trzeba docisnąć wtyczkę w gnieździe, albo samo gniazdo, czy raczej przegiąć przewód? Pierwsze przypadki sugerowałyby jakiś problem z gniazdem, ostatni z przewodem (naderwana żyła itp). Rozbierz wtyczki na przewodzie i zobacz czy nic w nich nie lata. Sprawdź po kolei każdą żyłę.

gorgh:
Kacper: dzięki
Maciekb: obraz się poprawia jak wtyczka nie jest do końca wciśnięta w gniazdo i jest lekko przytrzymana w jednym z kierunków

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej