Autor Wątek: Exolon dla ULA Plus  (Przeczytany 4638 razy)

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Exolon dla ULA Plus
« dnia: 2013.04.25, 01:55:59 »
Chociaż przeróbka Zynaps tymczasowo zawieszona i nie wiem, czy ktoś jeszcze w to się bawi, zrobiłem testową paletę ULA plus dla Exolon.
Na razie nie dodaję trainera, ani innych bajerów, zależy mi na Waszej opinii o kolorystyce zarówno obrazka jak i gry.
Dość ciekawie składa się, że obrazek i gra korzystają z innego zestawu kolorów (BRIGHT 1 i 0) i tylko w niewielu miejscach na screenie pojawiają się kolory z gry.
Kolory tła, eksplozji i statku na obrazku można poprawić, w tej chwili użyty jest oryginalny screen bez żadnych modyfikacji. Interesuje mnie, czy Waszym zdaniem sam zawodnik jest w odpowiednich kolorach. Stawicki narysował raczej lądowego żołnierza i ukazanie go w "kosmicznych" kolorach nie byłoby ciekawe. W grze natomiast postać jest w odcieniu niebieskiego, ten kolor jest używany przez inne elementy gry, takie jak rakiety i anteny, które raczej powinny być w metalicznych kolorach.
Jeśli chodzi o plik z grą, to tymczasowo paleta jest w pierwszym bloku, w ten sposób mogę ją zamienić jednym klikiem w Tapir, docelowo będzie w loaderze.


AY Music, ULA plus.

Tygrys

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4540
  • Miejsce pobytu:
    Warszawa
  • mistrz ceremonii
Odp: Exolon dla ULA Plus
« Odpowiedź #1 dnia: 2013.04.25, 08:26:35 »
Wygląda na to że kolory w pliku są źle ustawione, bo po odpaleniu gry w ZXSpin w trybie ULA+, albo widzę ciemność ewentualnie jakiś fragment obrazu.
Być może mam coś nie tak skonfigurowane, powalcze jeszcze za jakiś czas.

Abrimaal

  • *****
  • Wiadomości: 965
  • Miejsce pobytu:
    Lemmingrad
  • Zamulator
    • Games for ULA plus
Odp: Exolon dla ULA Plus
« Odpowiedź #2 dnia: 2013.04.25, 14:36:55 »
Paleta jest dobrze ustawiona, jako pierwszy blok, który ją włącza i wykonuje LOAD "" żeby wgrać grę.
W Spin wejdź w Palette Editor i zaznacz Enabled jeśli emu sam nie włącza jej.
AY Music, ULA plus.