Komputery z Z80 > AMSTRAD

Listingi Basica na CPC z Bajtka IKSa itp.

<< < (3/5) > >>

Ender:

--- Cytat: ZbyniuR w 2014.02.12, 01:31:21 ---Może nie zawsze są to programy najwyższych lotów, ale jako baza do poprawek i udoskonaleń oraz do nauki Basica stykają. Zresztą myślę że ciekawsze są w IKS-ach a jeszcze lepsze są pchełki w zagranicznych magazynach tylko o CPC. A czy warto? - No jak ktoś ma wątpliwości to może na retro sprzętach tylko oglądać demka i to też jest okey. :)

--- Koniec cytatu ---

No taka przeróbka z innych platform to byłoby coś, a gdyby jeszcze ładnie objaśnić jakiej komendy użyć zamiast tej z oryginału to szał dla laika. Życzę powodzenia, zazdroszczę (nie wiem, czy tak się da - pozytywnie :)) wiedzy.

ZbyniuR:
No dobra generalnie roczniki `87 i `94 są skończone. Czyli 3 z 9 roczników Bajtka są zrobione. Choć w Kolędach ta 4ta fałszuje mimo bezbłędnego przepisania, trzeba będzie nutki znaleźć i to obczaić. I gra Firma nie jest przetestowana na 100% może jeszcze jakieś błędy się zdarzą. Ale tyle błędów poprawiłem z OCR że już mnie cholera brała więc zostawiłem jak jest. Zostało też 28KB wolnego to w przyszłości dodam jeszcze do tego dysku jakieś bonusy. ;) Wszelkie uwagi mile widziane. :)   A oto cały spis:

1-87 s20 Test komputera Amstrad PCW 8256 i 8512                  TXT
      s21 Tokeny Basica i zmiennych                               TXT
 2-87 s11 Gra Węże                                                TXT BAS
      s12 Krótko o programach biurowych                           TXT
 3-87 s30 Ciepło zimno - (Kubuś Literka)                          TXT BAS
      s31 Kolędy i sortowanie (Mikrusek)                          TXT BAS     +
 4-87 s15 Czcionka grubsza i chudsza                              TXT BAS     +
 5-87 s15 Basic 464 (jak zastapić komendy z 6128)                 TXT BAS     +
 6-87 s12 Języki programowania na CPC                             TXT
      s13 Czy drukarka jest gotowa?                               TXT+BAS
 8-87 s12 Polskie znaki w CP/M                                    TXT     EMS
 9-87 s20 Wieści o Amstrad PC 1640 i ZX Spectrum +3               TXT
10-87 s14 Gra Firma                                               TXT BAS
11-87 s13 RSX-y do samplowania dźwięku |RECORD |PLAY              TXT BAS     +
12-87 s12 Dokładny katalog z kasety                               TXT BAS     +
      s13 Pokaż zawartość ROM-ów                                  TXT BAS     +

1-94 s49 Mini edytor graficzny (i RSX-y |KOLO |OKRAG)            TXT BAS     +
 2-94 s53 Książka telefoniczna                                    TXT BAS     +
11-94 s37 Emulator CPC na PC                                      TXT

Materiały skanował z djvu i udostępnił mi do korekty Pear.
Za co bardzo dziękuję. :)                         ZbyniuR - kwiecień 2014

W roczniku `88 w klanie Amstrada jest sporo o CPM którego nie cierpię, Pascala którego nie czaję i PCW który nie jest CPC. Więc jeszcze nie jestem pewny czy 100% klanu Amstrada będę przenosił na DSK. Przydałby się jakiś spec od Pascala albo entuzjasta CPM-a. Ochotnicy mile widziani. :)

Co do tłumaczenia Basica z innego dialektu na CPC, to przed laty popełniłem parę takich ze ZX, bez trudu można też przepisywać listingi z PC GW-Basic lub MS-Basic, bo oba są bardzo podobne do Locomotive Basic w CPC. I chyba także w ST była zbliżona wersja choć nie bardzo czaję gdzie mogą być listingi w tej wersji. Miałem też przed laty kolegę Atarowca i czasem jak mi się podobało co dłubał w XE i pytałem go co robi ta czy inna komenda by zapisać sobie pomysł na kartce w od razu tłumacząc na CPC. W sumie pomysł napisania arta czy też tabelki porównującej różne dialekty wydaje mi się ciekawy. Raz widziałem coś takiego w Magazynie Komputer ale to były wyrywkowe komendy na zasadzie ciekawostki i chyba nie  wolne od błędów, a nie pełna ściąga do dokonywania tłumaczeń. Ale jest nadzieja że takie coś powstanie póki my żyjemy. ;)

pear:
Ehm, ja te programy w Pascalu na CP/M uruchamiałem na FDD3000.Niestety dyskietki się nie zachowały. Pascal to mój ulubiony język programowania, którego używam do dzisiaj (Delphi)

trojacek:
Ja pamiętam, że miałem sporo radochy z używania Turbo Pascala pod CP/M na FDD3000. W tym samym czasie dużo używałem turbo Pascala na PC i oba wyglądały i działały dokładnie tak samo :)
Poza tym to chyba jedyna implementacja kompilatora, której nic nie brakuje (jak na owe czasy). HiSoft C++ też był fajny, ale brakowało mu implementacji floatów, a HiSoft Pascal jakoś mnie nie urzekł (był mało wygodny w użyciu).

ZbyniuR:
No to super że zdolni i chętni się znaleźli. :) 

A jak było z polskimi znakami w Pascalu pod CPM i w PC ? - Bo to jeden z tematów który wraca w klanie Amstrada jak bumerang. Były jakieś, czy nie bardzo?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej