ZX Spectrum > GRY

Zaginione polskie programy na Spectrum

(1/36) > >>

RafalM:
Nie wiem jakie są plany odnośnie rozwoju strony, ale może warto by zrobić listę polskich gier, dem i innych programów na Spectrum, które pamiętamy ale nie zostały one jeszcze utrwalone w postaci cyfrowej i nie są nigdzie dostępne w internecie.

Osobiście przekonwertowałem wiele kaset i wzuciłem pliki na WOS ale ile może zrobić jeden człowiek? Może teraz gdy jest ta strona więcej ludzi wyciągnie swe zakurzone kolekcje i ocali te programy od zapomnienia?

Co sądzicie o stworzeniu takiej listy MIA? A może ktoś ma jakieś unikalne programy i dojrzał do podzielenia się nimi ze światem? :)

Tygrys:

--- Cytat: RafalM w 2011.11.08, 12:56:48 ---Nie wiem jakie są plany odnośnie rozwoju strony, ale może warto by zrobić listę polskich gier, dem i innych programów na Spectrum, które pamiętamy ale nie zostały one jeszcze utrwalone w postaci cyfrowej i nie są nigdzie dostępne w internecie.

--- Koniec cytatu ---

To przyświecało powstaniu speccy.pl :)

Jak już poruszyłeś ten temat, to warto już teraz zacząć zbierać materiały, na pewno każdy ma coś, co rozeszło sie w kilku kopiach albo wcale.

Jest wielka praca do wykonania, na pewno każdy będzie mógł pomóc. Ale wszystko po kolei ;)

Duddie:
Ja już mam trochę zgrane do TZX - demka i użytki. Czekam, aż Tygrys zrobi dział na stronie. Wtedy będzie można opisać każdy program i zrobić zrzuty ekranu.

popocop:
Czy do tej kategorii zalicza się też nieoficjalne spolszczenia zachodnich gier? Mam polskie wersje "Saboteura" i "Super Pipeline 2". Były swego czasu legalnie sprzedawane w polskich sklepach przez firmę Stansett Trade, która figuruje też na loading screenach jako autor tych gier :)

Duddie:
@Popocop: jasne! Warto też to umieścić. Masz jakieś skany okładek?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej