ZX Spectrum > GRY

Zaginione polskie programy na Spectrum

<< < (36/36)

Phonex:
@andys Jeśli znasz obsługę COPY COPY to spróbuj mojego sposobu: http://speccy.pl/forum/index.php/topic,726.msg8563.html#msg8563

galaxian:

--- Cytat: RafalM w 2013.01.03, 21:01:36 ---Nie ukrywam że jestem trochę związany ze stroną WOS i może  udzieliły mi się lokalne standardy ;) W tej chwili na stronie Puszki (http://www.worldofspectrum.org/infoseekid.cgi?id=0006835) stoi jak byk "Perfect TZX required". Jak klikniemy na to "required" to możemy przeczytać:

We would like them in TZX format, taken from the original tape (PLEASE DON'T BEAUTIFY THEM) to make them authentic

Jeśli ktoś uważa że to dziwactwo - trudno, zrozumiem ;) Niemniej w dalszym ciągu byłbym wdzięczny gdyby w sieci pojawiła się wersja .tzx uzyskana z oryginalnej kasety, a nie zgrana z .tapa.

--- Koniec cytatu ---


--- Cytat: ZX Freeq w 2019.09.23, 08:37:57 ---Ja opracowałem sobie taki workflow - na pewno nieoptymalny, ale mi pasuje.
-włożyć taśmę do magnetofonu w wyjściem mono
-ustawić głowicę
-magnetofon do PC i programem Audacity utworzyć 8bitowego, nieskompresowanego WAVa 44100kHz.
-programem maketzx tworzę plik TZX z WAVa - jeśli pojawiają się błędy konwersji, w Audacity używam komendy WZMOCNIJ/ENHANCE i ponawiam próbę
-jeśli loadery są standardowe, konwertuję TZX na TAP (wintzx2tap.exe)

--- Koniec cytatu ---


Jeśli mi ktoś napisze, jak należy przygotować TZX zgodnie ze sztuką, to chętnie go uczynię. Czy powyższy sposób jest zgodny z wymaganiami WoS? Bo się jeszcze okaże że taki TZX to konwersja, a nie "oryginał" ;)
Mogę też zeskanować okładkę w dowolnej rozdzielczości. I co tam jeszcze innego można ;)

Tygrys:
Sposób ZX Freeq jest optymalny.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej