ZX Spectrum > GRY

Tumitak z podziemnych korytarzy

<< < (4/16) > >>

tooloud:
Wiesz co, byle odczytać dane z kasety - w sensie wczytać je poprawnie do pamięci komputera, zrzucenie tego to już mniejszy problem - ja mam np. multiface, więc do zrobienia jednym przyciskiem, nie wiem na ile da się to wczytać z kasety na JS128 - ale chyba też - potem snapshot pamięci i już coś mamy - można to debugować, wyodrębnić to co jest wczytane, zapisać jeszcze raz, mamy to też w formie jaką wczyta emulator typu Fuse czy inny - i jest to już na poziomie cyfrowym.

Pytanie na ile jesteś w stanie sam zajechać nośnik - bo tylko obawiałbym się tego jeżeli nie masz sprawnego sprzętu. Gra na pewno jest rodzynkiem, można zrobić fajny step-by-step z odzyskiwania tych danych. W każdym razie - mam kilka sprawnych magnetofonów - już pomijając te wbudowane w ZX, mam trochę sprzętu i softu audio studyjnego, żeby ten dźwięk wyciągnąć. Jedyna kwestia to wysłanie tego do mnie do Wawy. Kasety nie będę męczył - zrobię jej jak najlepszy duplikat cyfrowy - jeżeli tylko odczyta się jako blok binarny - to jesteśmy w domu.

ZX Freeq:
Ja mogę przerobić do tap i tzx. Jeśli udostępnisz wav.

Maryjan:
Z tym "zrzucaniem" Multiface to nie takie "chop-siup" jak to się mówi.
Ja mam co prawda wersję dla +3-ki, ale tak zgrana gra, np. na dyskietkę będzie działała tylko z podłączonym Multiface.
To podobno miało być "zabezpieczenie przed łamaniem gier". Nie wiem czy wszystkie Multiface tak mają, ale mój tak ma.

KrisZX:
Poszło na PW zapytanie do tooloudtoowide jak się podejmie odzyskania to wyślę mu kasetę.

tooloud:

--- Cytat: mariansss w 2017.02.25, 14:50:07 ---Z tym "zrzucaniem" Multiface to nie takie "chop-siup" jak to się mówi.
Ja mam co prawda wersję dla +3-ki, ale tak zgrana gra, np. na dyskietkę będzie działała tylko z podłączonym Multiface.
To podobno miało być "zabezpieczenie przed łamaniem gier". Nie wiem czy wszystkie Multiface tak mają, ale mój tak ma.

--- Koniec cytatu ---

ten do trójki tak ma, ja mam takiego który działa do szaraka +2 włącznie (czyli multiface 128).

chodzi mi o to, że snapshoty multiface da się odtworzyć - bo już RealSpectrum to potrafiło - skoro da się to odtworzyć na kompie... to już pikuś co z tym dalej.

KrisZX, jak tylko DOBRZE skonwertuję na WAV to udostępnię plik więc każdy będzie mógł się przymierzyć do konwertowania dalszego i pisania loadera, zgadza się? Kaseta jak tylko zgram wędruje z powrotem do Ciebie rzecz jasna. Mapki, które masz jak możesz zeskanuj - chyba że nie masz jak, to też dołącz - zrobię dobre skany i odeślę razem z kasetą.

[czuję się trochę jak na studiach - a studiowałem... archeologię śródziemnomorską :P]

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej