ZX Spectrum > GRY

Tumitak z podziemnych korytarzy

<< < (13/16) > >>

Tygrys:
To zdaje się nie pierwszy raz, kiedy Ralf nie podaje źródła. Pachnie mi to wschodnimi zwyczajami.

tooloud:
dzisiaj jest dzień Tumitaka na fejsbuniu, znowu ktoś odkrył, że jest ta gra... :)

KrisZX:
Nawet wspomnieli o mnie, fajnie. Powstał w ten sposób kawałek historii. Gdyby tak jeszcze autorzy się odezwali i przypomnieli sobie o swojej twórczości.

RafalM:
Kilka słów ode mnie w sprawie tego Tumitaka.

Tak, potwierdzam. Zuploadowałem go na Spectrum Computing.

Zrobiłem tak, bo generalnie tak robię. Staram się wspierać centralną bazę programów na Spectrum podsyłając różne rzeczy które znajdę w sieci. Robię tak od jakichś 15 lat, wcześniej na WOS, dziś jak wspomniałem na Spectrum Computing.

Widzę że niektórych to jakoś boli. Nie wiem dokładnie co, czy że w ogóle podesłałem tę grę, czy że się nie pytałem kogoś o pozwolenie, czy też że dokładnie nie napisałem kto podesłał, kto zgrał z taśmy a kto wrzucił na swoją stronę. Podejrzewam że wszystko po trochu.

Informuję więc zainteresowanych że zawsze tak robiłem i będę robił. Podsyłałem już w swoim życiu setki gier angielskich, hiszpańskich, rosyjskich, włoskich, jugosłowiańskich no i polskich i niestety jedyne kwasy jakie miałem z tego powodu były na rodzimym podwórku. Niestety pewnie jakaś taka polska specjalność :(

Tamte bazy zwyczajnie nie przechowują informacji kto co podesłał, ani jakie było oryginalne źródło pliku i plamy na honorze nikt z tego powodu nie ma.

Ty Tygrysie mam wrażenie że najlepiej chciałbyś by określone treści były na twojej stronie i nigdzie indziej. Jak ktoś coś podesłał do ciebie to jest twoje i nie ruszać.

To tak nie działa. Cała scena retro oraz demoscena opiera się na swobodnym przepływie treści. Ktoś coś umieści w jednym miejscu, ktoś prześle gdzie indziej i program zatacza coraz szersze kręgi i dociera do większej ilości ludzi.

Żeby nie było, nigdy nie stosowałem moralności Kalego.  Moje własne gry są w swobodnym obiegu i każdy kto chce może je mieć u siebie. Tak zresztą zrobił Tygrys bez żadnego uzgodnienia ze mną umieszczając tutaj moją najnowszą grę. Tak jak powiedziałem jest to dla mnie absolutnie w porządku.

Skoro nie wspieracie Panowie w żadnym stopniu rozwoju zagranicznych serwisów o Spectrum to przynajmniej nie przeszkadzajcie.

tooloud:
KrisZX, Rafałowi niestety nie przyszło do głowy wspomnieć o Tobie :)

Zabawne RafalM, że o całym odnalezieniu Tumitaka napisałeś im po roku od momentu gdy się tym tutaj zajmowaliśmy... przy czym nic nie wspomniałeś, że cała akcja zadziała się tutaj na forum. Czemu? Jest coś złego w tym, że zadziało się to tutaj? Myślę, że to jedna z bardziej pozytywnych rzeczy z ostatnich 2 lat. Ja wolę o tym myśleć, że zrobiliśmy to tutaj razem, na forum. KrisZX zaufał, wysłał kasetę, udało się to zgrać, Tygrys to pokonwertował potem, wrzuciliśmy do archiwum i JEST. Fajna przygoda. Trochę archeologii.

Nie rozumiem po co wrzucasz plik na sendspace (pobierając go przecież wcześniej z naszego archiwum forum) zamiast kierować do archiwum na speccy.pl... no cóż - nie zrozumiem tej mentalności. Jeżeli jest jakiś kwas to z tego, że - jak to fajnie ująłeś - swobodny przepływ informacji - oznacza w Twoim przypadku wycinanie jej źródła. Narobiłeś tym szumu wokół swojego ego? Że coś odnalazłeś? Słabe to i tyle. Bez odbioru.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej