ZX Spectrum > GRY

Nowa gra "Reductio ad Nihilum"

<< < (2/3) > >>

YERZMYEY/HOOY-PROGRAM:
Platformówki albo śmierć. :-)

Tfardy/RKLE Team:

--- Cytat: faustxxx w 2011.11.14, 11:17:53 ---Średnio się zgodzę z tym poziomem nowych produkcji na C64, zerkam na to, co się pokazuje i naprawdę ilość tytułów, o których nie warto pisać jest znaczna:) (aczkolwiek czasami przykuwają uwagę przez rozwiązania techniczne np. taśmowy loader w Dog on the Farm), perełką napewno jest port PoP. Speccy w tym roku naprawdę miło zaskakuje, bo chce się grać w to, co na niego wychodzi:) (to samo tyczy się produkcji na małe Atari). Aczkolwiek na scenie 8bit, brakuje mi czegoś bardziej rozbudowanego od platformówek  i shooterów:P

--- Koniec cytatu ---

No bez przesadyzmu, są fajnie rzeczy . Np niedokończona konwersja Pinball Fantasies z Amigi, wydana w 2009 gra Knight n Grail, polska produkcja Escape, wektorowy Fortress of Narzod, Sub Hunter....

SERsinkler:
Spectrum rzadzi w ilosci ale w jakosci gier mysle, ze obecnie prym wiedzie Atari.
Tam naprawde maja od czasu do czasu bardzo ambitne projekty.
Takie "His Dark Majesty" to gierka nietuzinkowa jak na 8bit. Na trumne ostatnio praktykuje sie jakas produkcje masowa prostych gier logicznych i platformowek.
Patrzac na gry wydawane przez np. Mojon Twins to mam wrazenie, ze oni podmieniaja tylko nazwe gry, grafike i rozklad plansz w grze na tym samym enginie  i juz maja gotowy produkt.
W  takim tempie to dojda do wydawania 50 gier rocznie, tylko po co...
a nie lepiej zeby to byla produkcja, ktora naprawde przykuje uwage na dluzej?

SERsinkler:
Szkoda, ze nikt nie pokusi sie np. o stworzenie jakiegos hitu ala Robin Of the Wood, Renegade, Knight Lore, Rocky Horror Show, Lords of Midnight, Saboteur... itp. itd. Wieczne skakanie po platformach i zbieranie kolejnych diamencikow unikajac przeszkod bywa na dluzsza mete nuzace  :P

RafalM:
Masz rację SER Sinkler. Mojon Twins mają swój engine, zresztą napisany w języku C, bo i takie coś na Spectrum istnieje. No i robią taśmowo swoje platformówki, istotnie podobne jak krople wody.

Ale jak to mówią, darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby ;)

Fajnie też że wspomniałeś "His Dark Majesty". Zajebista gra strategiczna na Atari, kto nie grał niech spróbuje.

Może warto by zrobić wersję na Spectrum? :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej