ZX Spectrum > GRY

Nowe gry na ZX w 2020

<< < (9/11) > >>

chicadii:

--- Cytat: jordan@exodus w 2020.12.28, 16:06:38 ---Na razie grałem w wersję angielską ale na pewno sprawdzę też polską  ;). Gra, mimo że nie korzysta z wielu nowych funkcjonalności Next'a, wygląda na nim fantastycznie. A tak przy okazji, jestem ciekawy jak nawiązałeś współpracę z Sanchez Team? Mógłbyś o tym napisać parę słów? Jak ona wyglądała? Czy brałeś udział w beta testach? (itp. itd.)

--- Koniec cytatu ---

Hej, generalnie jeżeli chodzi o moją rolę - to skupiała się ona zasadzie wyłacznie na tłumaczeniu gry na język polski. Wynika to w zasadzie z tego, że zostałem zaproszony do pracy przy tym elemencie w zasadzie w drugiej połowie września br., więc zdecydowana większość gry była już zakończona (gra powstawała trzy lata) i nie było czasu na uwzględnianie głębszych czy mniejszych zmian w mechanice czy grafice gry. Zespół podjął decyzję, że część kwestii pozostaje wyłącznie w języku angielskim (np. sam początek gry, te elementy, które mają formę graficzną - jak paski stanu czy napisy na ścianach w grze). Pozostała część była tłumaczona. Na potrzeby mojego wkładu miałem dostęp do wersji beta na ZX Spectrum 128 - z trainerem, dzięki któremu można było przeskakiwać do kolejnych leveli lub odnawiać energię. Dostałem wszystkie kwestie do tłumaczenia w gotowej już wersji językowej(angielską, rosyjską i hiszpańską) wraz z narzędziem określającym maksymalną długość i szerokość tłumaczenia i zabrałem się do roboty, znajomość bukw z podstawówki nieco pomogła :). W sumie miałem możliwość tylko raz zobaczyć wersję alfa mojego tłumaczenia, na które naniosłem jeszcze raz (czy dwa, nie pamiętam) moje poprawki i potem zobaczyłem już wszystkie finalne wersje :). A kontakt? Jak to zwykle bywa - przez przypadek. Kupowałem fizyczną wersję Alien Neoplasma na kasecie u źródeł - czyli Evegeniy Suhomlin, znany też jako prowadzący na youtubie kanał sinc LAIR. Z przesyłką było trochę pomyłek i perypetii, które zahaczyły też Tygrysa (dzięki za pomoc!), ale w sumie wszystko się pozytywnie zakończyło. Po paru miesiącach Evegeniy (on jest w tym temacie zaangażowany jako pomysłodawca tematu gry + support muzyki i grafiki + w zasadzie cały marketing i sprzedaż) zagadał do mnie przez messangera czy nie znam kogoś, kto by się mógł zająć tłumaczeniem nowej gry na polski - a, że akurat pokończyłem jakieś wątki, zaoferowałem swój udział. Kontakt miałem właściwie tylko z nim, on koordynował wdrożenie tej części, a Sanchez Crew orał swoje najważniejsze pole. I zaorał IMHO :)

jordan@exodus:
Dzięki za ciekawe insider info. Przy okazji Delta's Shadow doczekało się bugfix release (v1.1)

tooloud:
posiedziałem i zrobiłem listę gier jakie wyszły w 2020. Parę jeszcze do dodania ;)

http://tooloudtoowide.com/z-pamieci/ponad-170-nowych-gier-na-zx-spectrum-w-2020-roku/

damik:
Fajne zestawienie i wszystko w jednym miejscu, wiele z tych gier wygląda rewelacyjnie :)
Dobra robota !

Gdyby jeszcze były linki do pobrania i jakiś opis gry w jednym zdaniu to było by już całkiem idealnie  8)

tooloud:
Linki dodam stopniowo, to dość dużo roboty, brew pozorom. Doszło parę gier, weryfikuję parę rzeczy z tymi materiałami, nagrywam jakieś krótkie gameplaye.

Żeby było ciekawiej - 2019 to jest circa 140-150 gier.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej