ZX Spectrum > SOFTWARE

Gra na kasetkę microdrive

(1/5) > >>

Filipmat11:
Witam serdecznie mam pytanko jak wgrać grę np manic miner na kasetkę microdrive ?

Maryjan:
Najprościej, przez interface Multiface dla ZX Spectrum.
Jest jeszcze kilka, które to potrafią.
Na piechotę trudno, ale też możliwe.

Filipmat11:
A kupię gdzieś takie cudeńko ?a jeszcze inaczej to jak?

damik:
No właśnie, przez znane mi przystawki bazujące na przerwaniu NMI to trochę słabo wygląda, poza tym marnotrawstwo miejsca nośnika jakiego i tak na lekarstwo bo zgrywa się cała pamięć komputera oraz trudno trafić z początkiem gry podczas robienia zrzutu.
Mozna się bawić w jakieś zgrywanie oraz przerabianie na piechotę i kombinowanie z szukaniem startu programu ale to rzeźnia dla bardziej wtajemniczonych  ;)
Znalazłem kiedyś jakieś programy kopiujące do Microdrive czy Opusa, jednak nie mogę się pochwalić sukcesami w tej materii bo albo one były jakieś lewe albo ja jestem za tępy do ich obsługi.  >:(

Może jest jakiś sposób na przygotowanie i zgranie tego na PC i potem załadowanie całego obrazu na kasetkę w ZX Spectrum, bo samego Microdrive do PC się raczej nie uda podpiąć ...   a szkoda  ;D.

Maryjan:
Sformatowana kasetka Microdrive ma pojemność 80-90 kb.
Mnie nie udało się sformatować takiej kasetki nowej - nie rozpakowanej - którą sam odpakowałem z blistra na więcej niż 78 kb.

Moje kasetki Microdrive formatują się od 40 do 60/70 kb.
I tak wejdzie tylko jedna gra dla ZX Spectrum 48k.

W sumie, jeśli chce się bawić na poważnie Interface 1 i Microdrive, to proponuję zainwestować w V-Drive a w Interface 1 wymienić ULA na V-LA.

Gdzieś w wątku o Opus Discovery podawał ktoś linka do programu kopiującego taśma <=> Opus.
Składnia poleceń Opus Discovery jest taka sama (zbliżona) jak w Microdrive, więc taki program powinien zadziałać.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej