Komputery z Z80 > AMSTRAD

PCW 8256 nic nie wyświetla

(1/7) > >>

m0b:
Cześć

Czy PCW 8256 powinien mnie po włączeniu powitać jakimś napisem/komunikatem/powitaniem, czy on od razu próbuje czytać coś ze stacji i dopiero po bootowaniu coś wyświetli? Niestety jestem zielony w temacie Amstradów/Schneiderów, a egzemplarz którym się obecnie bawię wyświetla mi tylko zielony obraz i kręci stacją. Podpowiedzcie co ja w nim mogę sprawdzić. Napięcie (5V) na płytę dochodzi.

damik:
Z tego co pamiętam tak będzie (brak obrazu) jeśli nie ma dyskietki systemowej lub bootowalnej gry do tego komputerka.

SAJ:
Tak, dokladnie jak Damik mowi.

W momecie gdy komputer zacznie ladowac cokolwiek z dyskietki pojawia sie poziome paski na ekarnie.

m0b:
Dzięki, czyli jest szansa, że to działa. A podpowie ktoś jak zrobić przejściówkę z tej 26-żyłowej taśmy na 34-żyłową, żebym mógł podłączyć goteka? Wydaje mi się, że z tym będzie łatwiej, niż ze znalezieniem dyskietki 3" z systemem ...

trojacek:
Ja chyba mam 3-calowe dyskietki systemowe od PCW (CP/M). Możemy się jakoś umówić w W-wie.

EDIT: Jednak moje też są od CPC, według CPC wiki: https://www.cpcwiki.eu/index.php/System_Disk

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej