Komputery z Z80 > AMSTRAD

Programy do Amstrad'a PCW 8xxx ?

<< < (2/3) > >>

ZbyniuR:
Myszki były podłączane do gniazda rozszerzeń z pudełeczkiem z interfejsem i 3 przyciski. Choć któraś z tych późniejszych wersji chyba PCW10 256K, chyba nie miała tego portu, to mogli kombinować z portem drukarki ale tego z kolei bodajże któraś 9ka nie miała. Mogę tu sie mylić nie chce mi sie teraz szukać. W każdym bądź razie ty masz starą 8kę więc masz oba porty. Trzeba poczytać na stronie Prodatrona który Symbosa do tego zrobił. Pewnie obczaił jakieś myszki.

A joye to czy jakieś oryginały to nie kojarzę, możliwe że do tego interfejsu myszy jakieś pasowały. Ale kojarzę że były takie nakładki na klawisze numeryczne udające joya, pewnie produkowane do innych kompów ale tu też pasowały, albo samoróbki jak ktoś dorabiał port do zwykłego joya korzystając z pinów od niektórych klawiszy. Można to było albo w obudowie kompa albo w klawiaturze dorobić.

Po tym jak przez 6 lat miałem Amigę a potem po dłuższej przerwie znowu przez niemal dekadę regularnie czytywałem o amigowych rzeczach dopiero parę dni temu dowiedziałem sie że do Amy były analogowe joye wykorzystywane w niektórych symulatorach. To tym bardziej mogę nie wiedzieć o czymś co było do mało mnie interesującego PCW. :)

m0b:
Dzięki za naprowadzenie. Po prostu do PCW było kilka interfejsów, które można zobaczyć np. tutaj. Można więc było podłączyć mysz po RS232. Swoją drogą pokrętny marketing: CPC miał wbudowany przynajmniej port joysticka, co od biedy umożliwiało podłączenie także myszy, a do PCW właściwie wszystko trzeba było dodawać.

trojacek:

--- Cytat: maciekb w 2021.09.09, 09:36:24 ---a do PCW właściwie wszystko trzeba było dodawać.

--- Koniec cytatu ---

Moim zdaniem to logiczne. PCW był do pracy, a do zabawy CPC (lub konsola). Jak chciałeś jedno i drugie, to musiałeś po prostu kupić 2 urządzenia. Więcej wydasz, producent się ucieszy.

damik:
Z myszami i joystickami w PCW było większe zamieszanie z tego co pamiętam, bo takie interface robiło kilka firm, ale nie zawsze były ze sobą kompatybilne ich rozwiązania.
http://www.habisoft.com/pcwwiki/doku.php?id=es:hardware:perifericos

Widziałem kiedyś tabelę kompatybilności rożnych programów vs interface i wyglądało to na dość mocno zagmatwane.

damik:
Więcej w temacie joysticka do PCW: (niestety po hiszpańsku)
http://www.habisoft.com/pcwwiki/doku.php?id=es:interfaces_joystick

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej