Komputery z Z80 > AMSTRAD

Sensacyjne osiągnięcie polskiego kodera!!

(1/6) > >>

ZbyniuR:
Cicha woda chwali sie za granicą a u swoich nie, chyba z obawy że paparazzi nie daliby mu spokoju. ;)

To że każdy CPC przy drobnych manipulacjach w rejestrach potrafi wyświetlić obraz z 25KB VRAM w 768x272 w 2kol, lub 386x272 w 4ech, wiadomo od dawna. Zwykły CRT więcej nie da rady bez utraty synchronizacji. Ponoć nawet ktoś tam kiedyś wyświetlił z niego obraz 800x600 czym pobił rekord Guinessa, rozdziałki z 8bitowca, ale na monitorze który kosztował wtedy majątek, i pewnie przez to mało kto to widział i o sprawie jakby zapomniano. Taki VRAM to 60KB.

A niedawno nasz nowy forumowy kolega ten rekord pobił! :)

Wykombinował jak zwykły Amstrad CPC, po podłączeniu do LCD potrafi wyświetlić 1024x480 w dwóch kolorach, lub 512x480 w czterech. Taka pamięć ekranu zajmuje 61KB !!

Mam nadzieję że ktoś to podchwyci i powstaną ładniejsze rzeczy do wyświetlenia. No i na razie żaden emulator tego nie obsługuje.

https://www.cpcwiki.eu/forum/programming/256x256-in-mode-0-1024x51225hz-overscan-and-65kb-vram-for-basic-it-s-coming!/msg215472/#msg215472

Brawo McArti0 !!   A Commodorki co, nadal tylko 320x200? ;)

Tygrys:
Przyłączam się do gratulacji! To świetne osiągnięcie!

McArti0:
Ale czad!  :o

ps. Dobra. To ogłaszam konkurs na obrazek w rzeczonych rozdzielczościach. plus H256 x V460 16 kolorów/szarości

damik:
Super osiągnięcie, mój szacun... fajnie że jest ktoś komu się chce  :)
A jakieś nagrody w tym konkursie przewidujesz ?
Wszystko jest kwestią motywacji ... choćby uścisk dłoni prezesa  :D

McArti0:
nagroda będzie wizualna  :D ;D ::) wszyscy zobaczą zdjęcie.

W Gimpie przygotowałem symulacje wstępne jak to by mogło wyglądać w palecie kolorów Amstrada czyli 16 z 27.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej