Komputery z Z80 > AMSTRAD

Nowe gry na CPC

<< < (3/61) > >>

ikci:
Tak właśnie myślałem, że się z nich nabijasz :-)

ZbyniuR:
Mam własną definicję słowa "nowe", jeśli chodzi o gry filmy itp. która brzmi "nieznane mi jeszcze" i nieważne kiedy się ukazały bo skoro ich nie widziałem to dla mnie są nowe. :) A zatem jest ich pełno. :) Jak się wam podoba moja definicja?

Abrimaal:
Szczerze powiem, niezbyt. Każdy szuka tytułów, których jeszcze nie zna i co osoba, to inne upodobania.
Piszmy tutaj o nowych produkcjach, powiedzmy po roku 2000, a o rekomendacji starszych dobrych gier najlepiej załóż nowy temat, np. "Gry godne polecenia" - taki sam jest w dziale o Spectrum.

ZbyniuR:
Obawiam się że na dział growy w CPC będzie zaglądać na tyle mało ludzi że wszystko się zmieści w jednym temacie. ;)
Gry godne uwagi, hmmm ciężki temat, wolałbym go nie ruszać. Z punktu widzenia kogoś kto już się nagrał na Amidze i PlayStation i to tyle, że nawet na nich nie chce mi się już grać, to gry z 8bit trącą myszką i nie przyciągną na dłużej niż 5 min. A poza tym gusty są bardzo indywidualne, a nie dysponuję żadnymi statystykami sprzedaży ani listami przebojów na których by oddano więcej niż parę głosów. Ale mogę napisać tak:

Ostatnim rokiem w którym duże firmy software-owe tworzyły gry na CPC był 1993. A konkretniej w 1992 ukazało się ponad 50 gier.

W 1993 już tylko 9  -  Ball Bearing,  Bully's Sporting Darts,  Help Inc.,  Nigel Mansell's World Championship Racing,  Prehistorik 2,  Robin Hood: Legend Quest,  Super Cauldron,  Wrestling Superstars,  Zap't'Balls: The Advanced Edition.

W 1994 - 5 gier, wszystkie z Radical Software:  Fluff,  Masters of Space,  Megablasters,  Star Driver,  Who Said That?

Potem od 1995 do 2005 nic.  2006 - Iron Sphere,  Stranded.   2008 - Balloonacy,  Star Sabre,  Sudoku,   2009 - Orion Prime,   2010 - Sub Hunter.

Ta lista nie zawiera gier które się pojawiły jedynie w postaci elektronicznej tzn bez nośnika i okładki. Takich jak np. Black Land (97) czy Fres Fighter II Turbo (99).  Zresztą te z ostatnich lat we wersjach okładkowych ukazały się w bardzo niewielkim nakładzie, dla kolekcjonerów liczących na to że po latach będą droższe i wcale nie są bardziejsze od tych które się okładek nie doczekały. ;)

W wolnej chwili wyszperam parę takich i poświęcę im ze 2ie minuty a może i z 5 jak mi się obrazki lub muzyka spodobają i coś tu o tym naskrobię. ;)

PS.: Posiłkowałem się listą gier z Wiki, których jest na CPC ponad 1900 (nie chciało mi się liczyć dokładnie), z ciekawości zajrzałem też na listę z C64 spodziewając się kilkakrotnie dłuższej a jest ich tylko ok 100 więcej niż na CPC. To czemu odkąd pamiętam zewsząd słyszałem że na Amstrada nie ma gier a na Commodora jest ich pełno?

ikci:
Zbyniu, ja dopiero wchodzę w temat CPC i bardzo bym chciał dowiedzieć się więcej o starszych, godnych polecenia grach na te maszynki.
W ogóle czytam wszystko od deski do deski co tutaj jest pisane - tak jak kiedyś czytałem "Bajtki" czy "Komputer"
Uważam, że Amstrady CPC to były tak dobre mikrokomputery, że aż szkoda, że (głównie z powodu ceny) nie zostały szerzej rozpropagowane w Polsce
lat 80tych.
Mamy dział AMSTRAD więc piszmy ile wlezie. Wiem i widzę, ze na razie to  raczej głównie Ty się udzielasz - chwała Ci za to!
Wynika to z faktu, że najprawdopodobniej na tym forum masz największą wiedzę w tej dziedzinie.
Nie ma innego źródła informacji na temat Amstradów CPC w polskim internecie więc to forum ma szanse być pierwsze.
Obiecuje, że postaram się sam ile mogę wesprzeć ten dział ale na razie sam się uczę i poznaję ten komputerek i jestem nim zachwycony!

Pozdrawiam,
Marcin
   

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej