Komputery z Z80 > AMSTRAD

Nowe gry na CPC

<< < (4/58) > >>

Abrimaal:

--- Cytat: ZbyniuR w 2013.02.26, 20:54:50 ---PS.: Posiłkowałem się listą gier z Wiki, których jest na CPC ponad 1900 (nie chciało mi się liczyć dokładnie), z ciekawości zajrzałem też na listę z C64 spodziewając się kilkakrotnie dłuższej a jest ich tylko ok 100 więcej niż na CPC. To czemu odkąd pamiętam zewsząd słyszałem że na Amstrada nie ma gier a na Commodora jest ich pełno?

--- Koniec cytatu ---
Dla mnie również okazało się to bardzo pozytywnym zaskoczeniem,  że prawie wszystkie największe hity z lat 80 wyszły na CPC (brakuje tylko jednej z moich ulubionych na ZX - Terra Cresta ;)).
Wiem, że użytkownicy Atari XE narzekali (i mieli na co, od około 1985 nowe tytuły wychodziły jedynie na Atari ST), choć teraz patrząc na forum Atari Online, nadrabiają zaległości. Już jest Commando, ostatnio widziałem pre-demo Cybernoid na XE. Nie znałem żadnego użytkownika CPC w "antycznych" czasach, a teraz też ich jest niewielu, stąd pewnie niedoinformowanie. A może po prostu w Polsce Ludowo-Przełomowej były niedostępne?

ZbyniuR:
Aby tu nie odchodzić za daleko od tematu growego odpowiadam na ogólnym o CPC. :)

http://speccy.pl/forum/index.php/topic,835.msg10467.html#msg10467

ZbyniuR:

CPCWiki ogłosiło konkurs na napisanie najlepszej gry na CPC mieszczącej się w 16KB ROM. Zakończenie konkursu 1 lipca 2013. Główna nagroda do płyta główna do tabletu 1,2GHz na której można bujnąć Androida i podłączyć do tego mysz, klawisze i TV. ;)

http://cpcwiki.eu/index.php/Amstrad_CPC_16KBs_ROM_Game_Development_Competition_2013

ZbyniuR:

ikci ty cicha wodo, ;) na temacie w którym opisujesz przeróbki gier z 48k na +3, podałeś linka z przykładem jak to jest w CPC. I choć szukając jakiegoś  tytułu już się o tą stronkę poślizgnąłem to dopiero teraz zauważyłem sensacyjną rzecz!
Ten skromnie wyglądający link >  http://www.cpc-power.com/index.php?page=jeux  < to największa zbieranina gier na CPC poukładanych i opisanych tak pięknie jak nigdzie indziej, no fakt jest sporo francuszczyzny, ale to nie przeszkoda dla zapalonego Amstradowca. ;)
4856 Gier i 897 Demek - Może na pouet.net jest więcej demek (nie liczyłem), ale jak dotąd najobszerniejszą listę gier na CPC (niestety bez linków) znalazłem na angielskiej wiki ok 1900 a tu 2 razy tyle. No i jak ktoś chce najnowsze gry na CPC to można wpisać rok i proszę bardzo, w 2013 już są 4 sztuki, a w 2012 mamy 12. :D
Choć osobiście wolałbym zamiast najnowszych gier które zwykle nie są najbardziejsze, lub zamiast największego zbioru gier, który przeraża swoją obszernością, listę kilku czy kilkunastu najładniejszych lub najbardziej wciągających w paru popularnych kategoriach. Niestety jak się tu kliknie w najczęściej ściągane, to po tych tytułach które kojarzę widzę że to dość przypadkowa lista a nie tych najlepszych które zapewne ludzie już mają od lat z innych źródeł.
Na tej stronce są prócz dsk i tap, także obrazki opisy reklamy mapy kody a nawet linki do odpalenia gier w przeglądarce.
Mało ?? - No właśnie jak na mój gust to za dużo. Bo okres największej fascynacji Amstradem mam już za sobą. I nie chce mi się aż tyle siedzieć by szukać najciekawszych pozycji.
PS.: Są tam też użytki i wklepane już lisingi z angielskich i francuskich gazet, czyli tyle miodu aż mdli. ;)

ikci:
No widzisz Zbyniu, Ty Stary Wyjadaczu! Czasem nawet  taki ikci potrafi  zaskoczyć  :P

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej