ZX Spectrum > EMULATORY

Ze snapshotu do obrazu taśmy.

(1/2) > >>

Abrimaal:
Istnieją 2 aplikacje do konversji ze snapshotu (z80, sna) do taśmy (tap, tzx).

Jedna z nich to Snap2tap - od razu odpada, gdyż nie obsługuje snapshotów ze 128k,
a ze zwykłymi 48k też ma problemy.

Druga to z802tzx - obsługuje 128
Polecam ją, bardzo dobrze konvertuje nawet cracki z dołączonymi intro czy podłożoną muzyką (dla ZX 128)

Podczas konversji obu gier program (działa w trybie command) wyświetlił, że przetworzył bezbłędnie
Oto dowód z Action Force 2







DDX:
Czy ten z802tzx, o ktorym wspominasz i ktory zastosowales w powyzszym przykladzie, to jest ten
Z802TZX v1.2, by Tomaz Kac, ktory mozna sciagnac z WOSu?
http://www.worldofspectrum.org/utilities.html
ftp://ftp.worldofspectrum.org/pub/sinclair/tools/pc/Z802TZXv12.zip

Abrimaal:

--- Cytat: DDX w 2012.03.11, 11:18:15 ---Czy ten z802tzx, o ktorym wspominasz i ktory zastosowales w powyzszym przykladzie, to jest ten
Z802TZX v1.2, by Tomaz Kac, ktory mozna sciagnac z WOSu?
http://www.worldofspectrum.org/utilities.html
ftp://ftp.worldofspectrum.org/pub/sinclair/tools/pc/Z802TZXv12.zip

--- Koniec cytatu ---
Dokładnie tak, tylko cały trzeba obsługiwać z command line, lub stworzonego przez siebie pliku .bat

DDX:
Spoko, ja nie dziecko neostrady, jeszcze dobrze pamietam czasy DOSa i np. pakowania/rozpakowywania arj-em z okolo 5-cioma parametrami/switchami pisanymi w linii komend za kazdym razem "z glowy" :D.  Wiec wcale mnie to nie przeraza, wrecz przeciwnie.

Inna sprawa, ze osobiscie raczej bardzo rzadko bede miial potrzebe przerabiania snapshota na tap-a, a tym bardziej na tzx-a . Chyba tylko w takim przypadku, ze jakis wartosciowy program zachowal sie wylacznie w postaci z80.  Na poczatku lat 90-tych panowala niestety taka nieszczesliwa maniera wgrywania progranow z tasmy do PC do emulatora i sejwowania na dysk w postaci snapshota z80.
A pytalem, zeby nie bylo zadnych watpliwosci co do konkretnie uzytego programu, bo te rozne programy coś2cośinnego nierzadko wystepuja w kilku wersjach, czasami nawet od roznych autorow.

Abrimaal:
Właśnie to był taki rzadki przypadek, robiłem trainer do gry (wpisywałem POKE w emulatorze) i miał on jedynie opcje zapisu jako snapshot. A gra była skompresowana, więc inaczej nie dało się tych POKE wprowadzić.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej