Komputery z Z80 > ZX81

Hmm, jak zapisać program?

(1/2) > >>

sikor:
Na emulatorze "Eighty One". Ściągnąłem testowo, udało się utworzyć TZX (zapis taśmy - NEW, a potem zapis), jednak przy zapisie taśmy - nie działa zapis zawartości. Oczywście snapshot działa.
Przypuszczam, że trzeba użyć SAVE z Basica. Ale jaki format komendy?
Przepraszam za zamieszanie, ale ZX81 to dla mnie nowa zabawa, niestety - póki co na emulatorze...
Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi i pomoc ;)
Sikor

matofesi:
Jak pamiętam ZXa sprzed jakichś 25 lat (moja jedyna styczność fizyczna) zapis robiło się tak jak na Spectrum - SAVE "NAZWA".

sikor:
Niestety, ten sposób nie działa. Też się doczytałem, że ten sposób - ale tu nie poszło :(

matofesi:
No dobra... Ściągnąłem EightyOne... Odpalam, wpisuję kawałek programu. Ustawiam w opcjach Destination na TZX Manager, z BASICa robię SAVE "TEST" i daję enter. Emulator odpala zapis i dostaję 0/0 a w managerze TZXów pojawia się pozycja "Program: TEST". Robię restart emulatora, wybieram tę pozycję, wpisuję LOAD "" i daję enter - odpala się ładowanie i po chwili mój programik jest w pamięci i działa. Na koniec klikam na dyskietkę w managerze, podaję nazwę pliku i zapisuję mojego TZXa. Zamykam emulator, otwieram na nowo, otwieram manager TZXów, klikam na ikonkę otwierania, wybieram mojego TZXa, emulator sam robi LOAD "", ładuje, mam 0/0 i program w pamięci...

To co ci nie działa? ;)

sikor:

--- Cytat: matofesi w 2012.01.15, 22:36:33 ---No dobra... Ściągnąłem EightyOne... Odpalam, wpisuję kawałek programu. Ustawiam w opcjach Destination na TZX Manager, z BASICa robię SAVE "TEST" i daję enter.
--- Koniec cytatu ---
Tak mam ustawione, do tego momentu działa to tak samo... Nie pyta o nazwę taśmy, co ciekawe...

--- Cytat: matofesi w 2012.01.15, 22:36:33 ---Emulator odpala zapis i dostaję 0/0 a w managerze TZXów pojawia się pozycja "Program: TEST".
--- Koniec cytatu ---
To udało mi się wymusić ręcznie (nazwa)

--- Cytat: matofesi w 2012.01.15, 22:36:33 ---Robię restart emulatora, wybieram tę pozycję, wpisuję LOAD "" i daję enter - odpala się ładowanie i po chwili mój programik jest w pamięci i działa. Na koniec klikam na dyskietkę w managerze, podaję nazwę pliku i zapisuję mojego TZXa. Zamykam emulator, otwieram na nowo, otwieram manager TZXów, klikam na ikonkę otwierania, wybieram mojego TZXa, emulator sam robi LOAD "", ładuje, mam 0/0 i program w pamięci...
--- Koniec cytatu ---
A u mnie efekt jak na załączonym obrazku


--- Cytat: matofesi w 2012.01.15, 22:36:33 ---To co ci nie działa? ;)

--- Koniec cytatu ---
Jak widać na załączonym przykładzie - nie działa poprawnie zapis. Być może jakiś błąd w konfiguracji emulatora, być może nie lubi się z Vistą. Co ciekawe, zapis stanu emulatora działa o.k.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej