ZX Spectrum > WSPÓŁCZESNE KLONY

Nowy Harlequin...

<< < (171/172) > >>

KWF:

--- Cytat: leonlas w 2024.03.12, 21:36:40 ---i "poprawka"....
dokupiłem w innej firmie układy, zgodne z wymogami i też producent TI.
Podmieniłem i wyszło to - pokopane... jakieś sugestie?  :-\

--- Koniec cytatu ---

"Horizontal counter" szaleje, bo jego zliczanie pixeli rozjezdza sie co 8 linii. Mozesz wrzucic zdjecie plyty od gory?

leonlas:

--- Cytat: Waldek w 2024.03.13, 12:04:20 ---W jednej z wersji HQ128 brakowało połączenia GND do gniazda mini-DIN.
Oto wskazówka od Superfo.

--- Koniec cytatu ---
czy to dotyczy też ver4B?, bo miernik mi pika ze w tych miejscach jest GND, bez robienia tych mostków

Chyba nie wspomniałem (sorka), że ten efekt rwania obrazu jest na composite na RGB nie ma tego.
foto płyty od góry.

ArturM:

--- Cytat: leonlas w 2024.03.13, 14:30:47 ---Chyba nie wspomniałem (sorka), że ten efekt rwania obrazu jest na composite na RGB nie ma tego.

--- Koniec cytatu ---
Zamiast kondensatora C25 na stałe przy kwarcu ADka daj tam trymer 30pF (zielony) i nim dostrój się do właściwej częstotliwości.

leonlas:
wylutowałem całkiem ten kondensator i jest ok.
czasem coś tam lekko szarpnie ale teraz jest dobrze.
wszystkim dzięki za podpowiedzi ;)

Atlantis:
Ostatnio skończyłem składać Harlequina 128 (wersja 4B) i mam bardzo podobny problem.
Obraz na telewizorze albo nie pojawia się wcale, albo pojawia się na chwilę (mocno zniekształcony), żeby w chwilę później zniknąć ponownie.
Zgodnie z sugestią z poprzednich postów usunąłem R40 i C35. Niestety niczego to nie zmieniło.
Kabel zgodny ze schematem - działa poprawnie z innymi klonami (np. Sizif-512 i ZX Max 128).
Wrzucam zdjęcia przebiegów widocznych na oscyloskopie. CSync pobrany z pinu 3 J18, sygnał kompozytowy z pinu 1. Dodatkowo sprawdziłem CLK (pin 6 CPU).
Ktoś ma jakiś pomysł?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej