Komputery z Z80 > SAM COUPE

Klon SAMa

<< < (6/9) > >>

Sir David:

--- Cytat: galaxian w 2020.05.03, 19:52:15 ---Tyle, że ja zupełnie nie odnosiłem się do programowania na Samie.
Jedynie do jego zgodności ze Spectrum, której nie ma.

--- Koniec cytatu ---
A czy ja pisałem tylko o programowaniu? Przegapiłeś gdy mówiłem o grach, demach i ogólnie kasetach ze Spectrum? I o podłączaniu interfejsów ze Spectrum?

--- Cytuj ---Bo wgrywanie najprostszych gier 48kb bez dźwięku AY

--- Koniec cytatu ---
Powtórzę, bo też przegapiłeś: to uruchom dźwięk AY na gołym ZX Spectrum 48k. Da się? Nikt nigdy nie reklamował SAMa jako zgodnego ze Spectrum 128k. A o możliwości podłączenia zewnętrznego AY już mówiłem.

--- Cytuj --- bez obsługi jakichkolwiek urządzeń ze Spectrum (nawet zapisu na kasetę brak)

--- Koniec cytatu ---
Nie wprowadzaj w błąd. Zapis na kasetę działa normalnie. Chyba, że wielokrotnie robiłem to, czego się nie da zrobić ;) Co do innych urządzeń już się wypowiadałem.

--- Cytuj ---Zgodność ze Spectrum miała być marketingowym chwytem, aby się klientom wydawało, że kupują dobrze oprogramowany komputer.

--- Koniec cytatu ---
Ręce opadają.... Czyli znów robiłem przez wiele lat to, czego się nie da. Właśnie dzięki używaniu oprogramowania ze Spectrum naprawdę miałem co robić na swoim SAMie przez wiele lat.

--- Cytuj ---Dlatego nie ma co się dalej przekonywać, bo wg Ciebie (i może jeszcze kilku wielbicieli) SAM jest super zgodny i podobny do Spectrum, a wg całego świata było i jest jednak inaczej.

--- Koniec cytatu ---
Od kiedy jesteś rzecznikiem całego świata? Ważniejszy jest głos kogoś, kto widział SAMa tylko na zdjęciu (czyli cały świat), czy jego użytkowników, którzy wiedzą o nim więcej niż reszta świata? Może tego nie wiesz, ale SAM obsługuje wszystkie urządzenia (klawiatura, ekran (border), magnetofon, joystick) na tych samych portach co Spectrum. Jak myślisz, w jakim celu? To nie są podobieństwa? A może masz na myśli, że jego wygląd nie pasuje do rodziny? Ok, SAM nie należy w prostej linii do rodziny Sinclaira, ale ma o wiele więcej wspólnego ze Spectrum 48k niż np. Sinclair QL.

Jaro:
Sir David dobrze gada. Pamiętam kiedy byłem posiadaczem SAM Coupe to nie miałem większych problemów z uruchomieniem z taśmy gier na ZX Spectrum.
Spokojnie można zaliczyć SAMa do rodziny ZX Spectrum :)

damik:

--- Cytat: Gryzor w 2020.05.03, 20:02:30 --- Niewiele wspolnego to ma np. Amstrad.

--- Koniec cytatu ---

Toż to producent późniejszych wersji komputerów ZX Spectrum czyli +2A/B +3  ;D

azesmbog:

--- Cytat: Jaro w 2020.05.04, 01:54:51 ---ZX Uno w roli SAMa sprawuje się bardzo kiepsko, nawet nie obsługuje dyskietek (znaczy się nie emuluje). Jedyną opcją wgrania cokolwiek to z taśmy, albo ja czegoś nie wiem.
Już znacznie lepiej działa SAM Coupe na MiST, nawet lepiej niż oryginał :)

--- Koniec cytatu ---
Szczerze mówiąc SamCoupe na MiSTer działa jeszcze lepiej :) Swoją drogą.
To nie o to chodzi. Wreszcie zdarzył się cud!
A rdzeń SamCoupe dla ZXUno został nauczony pracy z dyskiem.
Ładuje niezabezpieczone płyty jako obraz .DSK w formacie MGT. Format eDSK, niestety, nie rozumie. Ale z pomocą cudownego narzędzia od Sir Davida (za co jeszcze raz wielkie dzięki!), z łatwością przekonwertowałem swój dysk na MGT i zacząłem na ZXUno.
Mam nadzieję, że są tutaj użytkownicy Uno i będzie to dla kogoś interesujące.
Przepraszamy za tłumaczenie maszynowe :)

KWF:
Dla zainteresowanych schemat i projekt płyty SAMa w formacie P-CADa 2006: http://micklab.ru/SamCoupe.htm

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej