Komputery z Z80 > TIMEX

Timmy

<< < (2/60) > >>

KWF:

--- Cytat: KrisZX w 2020.11.29, 10:15:56 ---Gratki fajna płytka tylko pokaż w pełnej okazałości a nie przykryte zwłokami. Już wiem po co wymiarowałeś PCB Timexa. Jak będzie gotowy to  chętnie wezmę jedno PCB.

--- Koniec cytatu ---

Dzięki i trzy sprawy.
1. Pokazuje tyle ile chcę pokazać, z różnych powodów, choćby takich, że to co widzisz, to na pewno działa.
2. Akurat nie po to wymiarowałem PCB, więc wniosek nietrafiony.
3. Dalsze losy projektu są jeszcze niesprecyzowane. Raczej nie będę bawił się w dystrybucję PCB, w takiej formie jak to wcześniej bywało na Bazarze.

skoti:
Gratulacje. Kawał dobrej roboty. Akurat mam płytę wymagającą przeszczepu.

jack_świdnik:
ale extra!
planujesz w przyszłości 128/144k i AY?

rzookol:
Czy teoretycznie możliwe jest wpięcie tam (z jakąś przelotką) Uli Plus? W sumie to pytanie dotyczy wszystkich Timexow.

KWF:
A istnieje coś takiego jak fizyczna ULA+?

Nie, nie planuję 128K. Na płytce nie ma oddzielnej i pełniej logiki do AYka, więc z układem Timexa może być tylko PSG na portach takich jak w TC2068.

Robiąc płytkę, starałem się aby oznaczenia elementów odpowiadały oryginałowi TC2048 w wydaniu 5. Ułatwi to przeszczepy. Cały RAM jest zbudowany na 4 kościach pamięci dynamicznych:
- dolne 16K: 2 x 4416-150ns
- górne 32K: 2 x 4464-150ns (w moim przypadku obsadzone 41464-100ns)

Z80A w NMOS nie startuje, a chińska malowanka Z80-20MHz w CMOS grzeje się. Kemston i klawiatura są odczytywane poprawnie. Płyta startuje poprawnie z ROMem z TC2048 w którym jest zerowanie 255 przy starcie. Inne ROMy (nawet testowe) trzeba oszukać, aby poprawnie działały.

Z rzeczy do zrobienia to całe wyjście wideo, bo synchro sypie się niemiłosiernie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej