ZX Spectrum > HARDWARE

ZX Spectrum i WiFi

(1/10) > >>

Tygrys:
Bo czemu by nie?;) Cały świat retro bawi się siecią, wiec i na ZX przyszła pora.
W końcu udało mi się odpalić prototyp. Podłączenie przez AY3812. Tak to wygląda w działaniu.

KWF:
Gratuluje i super gadżet! Ale to chyba działa tylko z modelami 128K. Czy tez pójdzie na każdym Speccy z AYkiem?

Tygrys:
To ma szansę działać z ZX48 + AY. Problem w tym że nie mam żadnego dodatkowego AY-fejsu z 38912, więc nie mam póki co jak sprawdzić. Możliwe że dorobię również adapter dla AY-3-8910

KWF:
Fajnie byłoby jakbyś mógł zdradzić, co w tym interfejsie siedzi. Jest jakaś "przeglądarka" do plików lub stronek?

Tygrys:
Całość składa się z dwóch płytek - jeden jest adapterem dla AY skąd pobierane są sygnały niezbędne dla ESP12, druga zaś to moduł z wifi. Łaczone są za pomocą przewodu/taśmy. Całość jest póki co pomyślana jest tak, aby działała w Szaraku, choć ja to testuje na JS128. Być może pomyśle w przyszłości o jakichś udogodnieniach z tym związanych.

Oto zdjęcia prototypów. jak widać nie obyło się bez poprawek.

Z racji 'hektarów' na adapterze AY, dodałem tam okrojoną wersję ampY. Póki co nie testowałem tego rozwiązania.

Co do software - wszystko działa pod kontrolą esxdosa. Autorem softu do obsługi sieci jest nihirash. To on dodał/przywrócił obsługę 'WIFIAY' do MOON Rabbit na moją prośbę.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej