ZX Spectrum > PROGRAMOWANIE

Konwerter HEX to BIN i odwrotność

<< < (2/6) > >>

steev:
A jak to się wiąże ze spectrum?

Gelip:
Wejściowe i wyjściowe wartości do przeliczenia są 8-bitowe a poza tym w BASIC ZX coś tam potrafię w przeciwieństwie do C.
Z ciekawości - do ZX pewnie da się podłączyć nadajnik czy odbiornik IR np. przez RS-232 w ZX Interface 1 tylko pewnie jeszcze nikt nie próbował.
Chyba można wykorzystać ZX do różnych obliczeń nie związanych z samym komputerem - jeśli nie ten dział to proszę przenieść do odpowiedniego.

steev:
Pytałem, bo byłem ciekawy czy po prostu korzystasz z ZX jako kalkulatora, czy masz do niego podłączony odbiornik IR :)

steev:
Zła wiadomość - musisz najpierw załadować Beta Basic 3.0.

Gelip:
Pomocy - zrobiłem nowe wersje podprogramów tak aby liniie w BASIC się nie pokrywały - ostatecznie połaczę wszystko w jeden program. Program hdclear.z80 to konwerter hex > dec (ma też konwersję w odwrotną stronę od linii numer 11)
Drugi program decbinv2.z80 konwertuje dec to bin gdzie mam wartość bin w b$. Myślałem iż zrobię z tego VAL b$ jako liczbę i wykorzystam polecenie BIN aby zamienić na dec a tu d..pa  :-\
Mam też drugą wersję dec na bin rev dbr.z80 - w tablicy DIM b() jest wartość bin przed odwróceniem a w tablicy DIM i() po odwróceniu.

Brakuje mi tylko przekształcenia na dec bo na hex to wykorzystam hdclear.z80 od linii 11

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej