Komputery z Z80 > TIMEX

Klon TC2048 od Superfo

<< < (16/17) > >>

aqqman:
Trochę necro wątek, ale tak dla ścisłości sprostuję że TC2068 ma odczyt portu #FF. Przynajmniej najstarszy bit się czyta - ten od przełączania banków EXTROM, ROSCS. Przypadkiem to wczoraj odkryłem bawiąc się 8kB RAM podpiętym w miejsce EXTROM.... a skoro TC2048 i TC2068 ma to samo SCLD...... Tyle że jak KWF wspomniał on się nie zeruje przez RST 0, trzeba dać OFF/ON

trojacek:
No i dlatego Timexy wykrywa się programowo, robiąc OUT + IN :)

aqqman:
No palnąłem gafę - tak się dzieje jak najpierw się pisze później myśli, co mi się zdarza  ::)

KWF:
W swoim klonie dodałem odczyt z portu 0xFF oraz jego zerowanie przez przez OUT 255,0 oraz przez /RESET.

aqqman:
Szukałem linku do Twojego klona ale jakoś mi umknął. Jeśli dobrze pamiętam użyłeś CPLD(czegoś dużego i kwadratowego z wieloma pinami) w miejsce Timexowego SCLD.
Skoro oryginalne SCLD dawało możliwość zapamiętania i odczytania zawartości portu 255 to dlaczego musiałeś dodawać te TTL-ki na schemacie powyżej?
Rozumiem że chodziło o dodanie resetowania portu 255 przy pojawieniu się sygnału /RESET, żeby nie trzeba było robić ON/OFF bo wyłącznik się zużywa  ::)
Coś źle zrozumiałem, proszę oświećcie mnie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej