Komputery z Z80 > TIMEX

FDD3000 nieogar lub dziwna usterka

(1/4) > >>

chomik:
Cześć wszystkim w ten Sylwestrowy wieczór. Wszystkiego dobrego na Nowy Rok.

Mam pytanie i prosbe o pomoc, sorki jezeli bedzie bardzo  laickie ale nie za bardzo jeszcze ogarniam tematy  stacji w Spectrumach, chociaz unimora odpalilem bez problemu od razu.

Kupilem stacje FDD3000, podlaczalem ja do unipolbrita i do timexa 2048 przez interface Unimora 2086E. Stacja unimora chodzi na nim bez problemu, podobno ten interface jest uniwersalny ale "do brzegu" ;) po wlączeniu stacji dwie diody mrygną i koniec, ale czasami jak popstrykam zasilaniem to zapala sie na stale dwie, czasmi tylko B lub A i koniec. Raz nawet stacja A zaczela czytac dyskietke, ale tylko raz i koniec. Srodek stacji wyglada naprawde bardzo ladnie, ale jakby brakuje jednego ukladu CTS8403, w stacji B jest w podstawce w stacji A brak. Pytanie czy mozna go przelozyc z B do A, czy ewentualnie jak nie ma dysku w stacji A to z automatu czyta ze stacji B i czy bez tego ukladu ma to prawo dzialac, glownie stacja A bo tam brak ukladu. Dioda zasiilania pali sie po wlaczeniu.

Gdzies juz czytalem o takim przypadku z tą stacją, że trzeba pomachać zasilaniem i zaskakuje. Nadzieja jest bo raz zaczela czytać, no ale to na tyle  Jak mi aie uda, bo czesto mam problem na komorce,  to zalacze zdjecie z brakujacym układem.

Dyskietke mam z TOSem w razie co, tak uruchamialem na unipolbricie.

Silniki slychac po wlaczeniu lub resecie na 2-3sek sie zalaczaja.
 

pear:
Ten niebieski "scalak" to paczka rezystorów terminujących linie sygnałowe. Ma się znajdować tylko w stacji podłączonej na końcu taśmy.

chomik:
Ok czyli to rozwiazane.

 Tak jak napisalem, silniki sie wlaczają. Jak sie powinny zachowywac diody stacji? Bo tak jak napisalem generalnie mrygną i stop . Czsami jak popstrykam zasilaniem to zalaczaja sie na stale, dwie lub jedna.

Czy TOS trzeba zawsze wgrac jak w Unipolbricie?

pear:
Jeśli interfejs jest sprawny, to powinna się zaświecić na stałe dioda w stacji A.
Bez interfejsu też.
Po włożeniu dyskietki z systemem, powinien się wczytać system (5 stuknięć głowicy i dioda powinna zgasnąć).

chomik:
No to tak sie nie dzieje. Diody mrygną na ulamek sekundy i koniec. Czasami po kilkukrotnym wlaczeniu zaswieca sie ale na stale. Plusem jest to, że juz 3 razy zaczela glowica stukac i cos tam probowac czytac, za kazdym razem jednak inaczej. Czy ktoś by mogl zajrzec do tej stacji? Najchetniej Warszawa .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej